ارسال به دیگران پرینت

علت تاخیر در ارسال خودروها | اتهام زنی به خودروسازان

پلاک خودرو نایاب شد | جوابیه پلیس راهور

۱۱ هزار دستگاه خودرو در انتظار شماره گذاری در کف پارکینگ خودروسازان معطل مانده است.

براساس اظهارات یک منبع آگاه خودروسازان با چالش تامین پلاک برای محصولات تولیدی خود مواجه شده اند. تامین نشدن پلاک برای شماره گذاری خودروها باعث شده خودروسازان نتوانند حدود ۱۱ هزار دستگاه از محصولات خود را برای مشتریان فاکتور کند.

اتهام زنی به خودروسازان

پیش تر شرکت های خودروساز می توانستند محصولات تولیدی خود را بدون پلاک برای مشتریان فاکتور کنند و متقاضی خود موظف بود با مراجعه به مراکز تعویض پلاک نسبت به شماره گذاری خودروی در اختیار خود اقدام کند.

بعد از اینکه اتهام هایی به خودروسازان بابت فروش های سبدی به برخی از نمایندگی های فروش مطرح شد، وزارت صمت خودروسازان را مکلف کرد تا بعد از شماره گذاری خودرو نسبت به فاکتور کردن و ترخیص محصولات خود از پارکینگ اقدام کنند.

علت تاخیر در ارسال خودروها

بعد از دستور العمل وزارت صمت شرکت های خودروساز برای واگذاری محصولات خود با چالش هایی مواجه شدند زیرا برخی از خودروهای تولیدی باید به شهرهای دیگر حمل می شد و اجبار به پلاک کردن خودرو در محل کارخانه سبب تاخیر در ارسال خودروها می شد و متقاضیان مجبور بودند زمان بیشتری را چشم انتظار خودروی خود بمانند.

البته این چالش به تدریج بر طرف شد و پلاک کردن خودروها سازمان دهی خوبی پیدا کرد اما حال خبر می رسد تامین پلاک خودروها در مبدا با چالش مواجه شده و تعدادی از محصولات خودروسازان به دلیل نبودن پلاک در کف پارکینگ ها مانده و به دست صاحبان آنها نرسیده اند.

البته به نظر می رسد این مشکل موقت باشد و چندی بعد شاهد بازگشت شماره گذاری خودروها در مبدا به روال سابق باشیم اما هر گونه دست اندازی در مسیر عرضه خودرو از سوی شرکت های خودروساز با توجه به شرایط حاکم بر بازار می تواند روی نمودار قیمت خودرو تاثیر گذاشته و آن را صعودی کند.

 

پلیس راهور در پاسخ به این خبر گفت: کمبود پلاک نداریم

 

امروز خبری درمورد کمبود ۱۱ هزار پلاک برای شماره‌گذاری خودروها در برخی رسانه‌ها منتشر شد اما رئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور گفته: مشکل تامین پلاک نداریم. یکی از خودروسازان قصد دارد که ۱۰۷۰۰ خودروی مدل ۱۴۰۰ را با مدل ۱۴۰۱ پلاک کند اما ما زیر بار موضوع نرفته‌ایم.

 

هم‌اکنون ۴۰ هزار پلاک نصب نشده در انبار سایپا و ۴۵ هزار پلاک نصب نشده در انبار ایران‌خودرو وجود دارد. 

 

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه