ارسال به دیگران پرینت

وزارت جهاد کشاورزی:

کمبود روغن و ماکارونی در بازار | اعمال محدودیت فروش برای ماکارونی

عباس تابش درباره کمبود برخی اقلام مثل روغن و ماکارونی در بازار در روزهای اخیر، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در حال رصد این موضوع است؛ اما یک اتفاق طبیعی ممکن است در بازار بیفتد که وقتی استنباط عرضه‌کننده این باشد که فردا می‌تواند محصول خود را گران‌تر بفروشد، بخواهد احتکار کند.

عباس تابش درباره کمبود برخی اقلام مثل روغن و ماکارونی در بازار در روزهای اخیر، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در حال رصد این موضوع است؛ اما یک اتفاق طبیعی ممکن است در بازار بیفتد که وقتی استنباط عرضه‌کننده این باشد که فردا می‌تواند محصول خود را گران‌تر بفروشد، بخواهد احتکار کند.

 
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان با بیان اینکه "با افزایش قیمت گندم، کاهش عرضه ماکارونی در بازار، طبیعی بود، چراکه تولیدکننده با زیان تولید نخواهد کرد"، گفت: با توجه به اعلام آمادگی مکتوب تولیدکنندگان درباره عرضه کافی به شبکه توزیع در روز گذشته، از امروز و فردا مشکلی در عرضه ماکارونی در خرده‌فروشی‌ها نخواهد بود.

عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی اظهار کرد: یارانه باید در جهت حمایت از مصرف‌کننده به مردم داده شود، اما به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که به جامعه هدف برسد. سیاست‌های دولت در اصلاح ساختار اقتصادی دولت، رساندن یارانه به صورت مستقیم به مردم است.

وی درباره کمبود برخی اقلام مثل روغن و ماکارونی در بازار در روزهای اخیر، تصریح کرد: وزارت جهاد کشاورزی در حال رصد این موضوع است؛ اما یک اتفاق طبیعی ممکن است در بازار بیفتد که وقتی استنباط عرضه‌کننده این باشد که فردا می‌تواند محصول خود را گران‌تر بفروشد، بخواهد احتکار کند.

تابش با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی از ابتدای سال قیمت گندم را از ۲۷۰۰ به ۱۲ هزار تومان افزایش داد، گفت: بنابراین ادامه تولید با قیمت‌های قبلی برای تولیدکنندگان ماکارونی مقدور نبود و به همین دلیل در عرضه مشکلاتی داشتند؛ اما حالا با اعلام قیمت‌های جدید و نامۀ روز گذشته تولیدکنندگان به شبکه توزیع و فروشگاه‌های زنجیره‌ای مبنی بر اینکه آمادگی عرضه هر مقداری که فروشگاه‌ها نیاز داشته باشند، وجود دارد، دیگر هیچ بهانه‌ای برای محدودیت عرضه وجود ندارد.

وی همچنین تصریح کرد: با افزایش قیمت گندم، اتفاقاتی که در بازار افتاد، طبیعی بود؛ چراکه تولیدکننده با زیان تولید نخواهد کرد؛ اما با توجه به اعلام آمادگی مکتوب تولیدکنندگان به شبکه توزیع در روز گذشته، از امروز و فردا مشکلی در عرضه ماکارونی در خرده‌فروشی‌ها نخواهد بود.

بر اساس این گزارش، در روزهای گذشته، پیش از اعلام قیمت جدید و با اعلام گمانه‌زنی از افزایش چشمگیر قیمت ماکارونی، برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای برای ماکارونی محدودیت فروش اعمال کردند.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  دوباره یروز روغن ی روز ماکرانی یروزگوشت یروزخودرو ی روزحقوق ی روز کارمندا خلاصه هرروزمون باید ی مشکلی باشه مملکتی که خاکش طلاس این همه معادن وذخایر باید ملت توی باکس زباله دنبال ی لقمه نونی پیدا کنن این وزیررا با کدوم قلاب یا تور کرفتی اوردی سرکار

 • احسان ارسالی در

  هرچی ب سرمون بیاد مقصر خودمونیم

 • سلطان ارسالی در

  بابا این قحطی و نایاب شدن ریشش در نوع تفکر و نحوه عمل و عکس العمل یه عده جماعت باری به هر جهت و مردم طمع کاره بنده به چشم دیدم بدو ورود من به فروشگاهی بزرگ یه خانومی رفت سراغ قفسه و تمام روغن های فروشگاه رو پیش خرید کرد و با مقاومت متصدی که مواجه شد رفت اتاق رییس فروشگاه و مشکل رو با گفتن این دوتا مال خودم و دوتا پسرم و دوتا دخترم و... خلاصه کل روغن های داخل قفسه رو حساب کرد و سوار ماشین و برد من هم مونده بودم که یعنی چی چطور شد خدایی یه بچه اومد گفت روغن میخوام برای درست کردن غذا مادرم گفته زود بگیر بیا تا غذا نسوخته هر کاری کردن نتونستن براش روغن تهیه کنن خوب اینطوریه که سهم خیلی ها توسط یه نفر بخاطر ارزونی پایمال میشه و سفرشون خالی!...

 • ناشناس ارسالی در

  مردم‌رواینقدرنپیچونین‌
  مثل‌ادم‌صحبت‌کنید
  قیمتها‌تغیر‌میکنه‌یا‌نه‌داستان‌سرایی‌نکنید‌

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه