ارسال به دیگران پرینت

مخبر:

کارکنان شرکت ملی پست نماد صداقت و امانت داری هستند

معاون اول رئیس‌جمهور کارکنان پست را نماد صداقت و امانت‌داری خطاب کرد و با اشاره به دغدغه‌ها و مشکلات ایشان، خاطرنشان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات به کار خواهد بست.

 محمد مخبر عصر امروز (سه‌شنبه) در نشست صمیمی و مراسم افطاری با کارکنان شرکت ملی پست ایران به افزایش فعالیت‌های کسب و کارهای اینترنتی در کشور و همچنین ارسال مرسولات کالایی مردم از طریق شرکت پست به ویژه در دوران شیوع کرونا اشاره و تصریح کرد: باید امکانات مناسب با توجه به نقش و وظایف جدید این شرکت در اختیار این سازمان قرار گیرد.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های کارکنان شرکت پست به ویژه در دوران شیوع کرونا تأکید کرد: باید شرکت ملی پست ایران با توجه به وضعیت جدید اداره کشور و افزایش کسب و کارهای اینترنتی و خانگی، نقش اساسی در جابجایی کالاها و اموال مردم داشته باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور از کارکنان شرکت پست خواست تا با تلاش برای ارسال کالاهای اساسی مورد نیاز مردم به درب منزل ایشان از برخی دلالی‌ها که باعث افزایش قیمت تمام شده یک کالا می‌شود، جلوگیری کنند.

مخبر، کارکنان پست را نماد صداقت و امانت‌داری خطاب کرد و با اشاره به دغدغه‌ها و مشکلات ایشان، خاطرنشان کرد: دولت تمام تلاش خود را در کمیسیون‌ها و هیئت دولت به کار خواهد بست تا مشکلات این قشر زحمت‌کش هر چه سریعتر برطرف شود.

معاون اول رئیس‌جمهور در ابتدای سخنان خود با اشاره به سه مقطع مهم فعالیت و کار شرکت ملی پست در دوران پیش و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و همچنین شیوع ویروس کرونا در کشور گفت: در دوران نهضت اسلامی از یاد نمی‌بریم که چگونه کارکنان زحمت‌کش، صادق، امین و مجاهد شرکت پست نامه مبارزین انقلاب اسلامی را با شجاعت جابجا می‌کردند.

مخبر ادامه داد: در دوران جنگ نیز شرکت ملی پست ایران با جابجایی نامه‌های رزمندگان و خانواده‌های آنان مایه دلگرمی، آرامش و روحیه بخشی به آنان بود.

معاون اول رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به فعالیت‌های مجاهدانه کارکنان شرکت پست در دوران شیوع کرونا تصریح کرد: در بسیاری کشورهای جهان فعالیت شرکت‌های پست در دوران کرونا تعطیل شد، اما در جمهوری اسلامی ایران کارکنان شرکت پست با شجاعت، قدرت، دلسوزی و تعهد اجازه نداند حتی یک لحظه فعالیت‌های این شرکت متوقف شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مراسم با تأکید بر اینکه در دوران شیوع کرونا، فعالیت شرکت پست به دلیل خریدهای اینترنتی و غیرحضوری مردم چند برابر شد، ادامه داد: در این دوران بار کسب و کارهای دیجیتال بر روی دوش کارکنان شرکت ملی پست بود و باید حمایت‌های ویژه‌ای از این قشر زحمت‌کش شود.

عیسی زارع‌پور با تأکید بر اینکه باید فعالیت شرکت پست به سمت هوشمندسازی حرکت کند، گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم به دنبال آن است که از فناوری‌های روز برای ارسال نامه‌ها و محموله‌های کالایی مردم حداکثر استفاده را کند.

وی همچنین به روند و مراحل کاری شرکت پست اشاره و خاطرنشان کرد: بزرگترین مرکز تجزیه مرسولات پست سال گذشته در تهران افتتاح شده و در مرحله قبول کالاها نیز سرویس ویژه‌ای برای کسب و کارهای اینترنتی و خانگی فراهم شده است تا بدون مراجعه به شرکت پست مرسولات آنان در شبکه پست به گردش در بیاید و در بخش رهسپاری و توزیع هم برنامه‌هایی داریم تا با هوشمندسازی روند امور تسهیل شود.

زارع‌پور خاطرنشان کرد: اصلاح تعرفه‌های پستی باید تبدیل به یک رویه در دولت شود تا در ابتدای هر سال و متناسب با نرخ تورم تعرفه‌ها اصلاح شود.

در این مراسم همچنین به پاس بزرگداشت سردار قاسم سلیمانی، تمبر یادبود این شهید و سردار بزرگ و رشید اسلام به مخبر تقدیم شد.

 

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه