ارسال به دیگران پرینت

رییس پلیس پیشگیری تهران :

ترفند جدید سارقین برای سرقت | مراقب باشید

متهم ۲۹ ساله در تحقیقات اولیه پلیسی به بزه انتسابی و سرقت مقداری طلا و لوازم از منزل مالباخته به ارزش بیش از یک میلیارد ریال اعتراف کرد. این فرد پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم، روانه دادسرا شد.

متهم ۲۹ ساله در تحقیقات اولیه پلیسی به بزه انتسابی و سرقت مقداری طلا و لوازم از منزل مالباخته به ارزش بیش از یک میلیارد ریال اعتراف کرد. این فرد پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم، روانه دادسرا شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری زنی که در پوشش پرستار سالمندان اقدام به سرقت از منازل آنان کرده بود، خبر داد.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای به تشریح برخی از اقدامات اخیر پلیس پیشگیری در سطخ تهران پرداخت و گفت:‌ مأموران پلیس پیشگیری روزانه صدها عملیات و ماموریت را برای تامین نظم و امنیت شهروندان انجام می‌دهند. یکی از این ماموریت‌ها مربوط به دستگیری زنی است که در پوشش پرستار سالمندان اقدام به سرقت از آنان کرده بود.

وی با بیان اینکه رسیدگی به این موضوع روز گذشته در دستورکار ماموران کلانتری قلهک قرار گرفت، افزود:‌ درپی اعلام این خبر بلافاصله مأاموران در محل حاضر شده و تحقیقات میدانی خود را آغاز کردند که در جریان آن مشخص شد خانمی تحت عنوان پرستار سالمند مدتی است در حال کار در منزل مذکور است. این فرد اقدام به سرقت لوازم منزل و انباری کرده و هنگام خروج از منزل توسط مالک مورد شناسایی قرار گرفته و موضوع به پلیس اطلاع داده شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود:‌ متهم ۲۹ ساله در تحقیقات اولیه پلیسی به بزه انتسابی و سرقت مقداری طلا و لوازم از منزل مالباخته به ارزش بیش از یک میلیارد ریال اعتراف کرد. این فرد پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم، روانه دادسرا شد.

وی همچنین از دستگیری فردی که اقدام به سرقت از خانه همسایه‌اش در محله شهرک ولیعصر کرده بود، خبر داد و گفت:‌ روز گذشته و درپی اعلام یک فقره سرقت از منزل در محله شهرک ولیعصر مأموران عملیات کلانتری شهرک ولیعصر(عج) برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند. در جریان تحقیقات مأموران مشخص شد سارق یا سارقان پس از آنکه متوجه شدند ساکنان برای مراسم خاکسپاری یکی از اقوام خود اقدام به ترک منزل کرده‌اند، وارد خانه شده و اقدام به سرقت طلا و اشیاء قیمتی داخل خانه کرده‌اند.

موقوفه‌ای با بیان اینکه همین موضوع موجب برانگیخته شدن شک ماموران مبنی بر ارتکاب سرقت از سوی فرد یا افراد آشنا شد، گفت:‌ ماموران با استفاده از پی‌جویی‌های انتظامی و شیوه‌های پلیسی هویت و مخفیگاه یکی از سارقان را که از اهالی همان کوچه بود مورد شناسایی قرار داده و این فرد را دستگیر کردند. با دستگیری این فرد که حدود ۵۰ سال سن داشت، مقادیری طلا و لوازم قیمتی مسروقه نیز کشف شد. این فرد هم که چاره‌ای جز اعتراف نداشت به جرم خود اعتراف کرده و سه همدست دیگرش را هم معرفی کرد.

به گفته رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، چهار متهم در مجموع بیش از یک و نیم میلیارد ریال از منزل همسایه‌شان سرقت کرده بودند. برای این افراد پرونده‌ای تشکیل شد و آنان برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

موقوفه‌ای از دستگیری سارق خودرو، ساعاتی پس از ارتکاب سرقت نیز خبر داد و گفت:‌این پرونده در حوزه کلانتری شهدا مورد رسیدگی قرار گرفت. ماموران کلانتری در حال گشت زنی در خیابان کرمان بودند که به یک دستگاه خودروی سواری که به صورت غیر معمولی در حال حرکت بوده مشکوک شده و دستور توقف آن را صادر کردند. اما راننده خودرو به محض مشاهده ماموران با سرعت از محل متواری شد و به همین دلیل نیز تعقیب و گریز میان پلیس و متهم آغاز شد.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد:‌ در ادامه خودرو با یک درخت برخورد کرده و متوقف شد، اما راننده با پیاده شدن از آن با پای پیاده پا به فرار گذاشت که دقایقی بعد این فرد از سوی ماموران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

به گفته وی، با دستگیری متهم مشخص شد که این فرد خودروی مذکور را از شرق تهران به سرقت برده و پیش از این نیز به دلیل ارتکاب جرائم مشابه در زندان بوده است. برای این فرد پرونده‌ای تشکیل شد و متهم برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شد.

سرقت با اسلحه کمری

موقوفه‌ای همچنین از رسیدگی به پرونده مشابه دیگری از محله انقلاب خبر داد و گفت:‌ در این عملیات که روز گذشته به اجرا درآمد، ماموران سارقان مسلح لوازم خودرو در محله انقلاب را دستگیر کردند. رسیدگی به این پرونده از اینجا شروع شد که روز گذشته تیم عملیاتی ضربت سرکلانتری سوم حین گشت زنی در محله انقلاب به دو مرد که داخل خودروی پراید حضور داشته و مدت زیادی در محل توقف داشتند مشکوک شده و برای بررسی موضوع وارد عمل شدند. ماموران این دو نفر را تحت نظر قرار داده و مدتی بعد مشاهده کردند که این افراد از خودرو پیاده شده و با پنهان کردن سلاح کمری در زیر لباس به یک خودرو نزدیک شدند که بلافاصله ماموران وارد عمل شده و این افراد را دستگیر کردند.

وی اضافه کرد:‌ در بررسی اولیه از متهمان یک قبضه سلاح کلت کمری و ۹ فشنگ جنگی کشف شد. همچنین از داخل خودروی متهمان نیز مقادیری مواد مخدر کشف و ضبط شد. با انتقال متهمان به مقر انتظامی آنان تحت بازجویی قرار گرفته و به سرقت مسلحانه از داخل خودروها اعتراف کردند. این افراد که ۵۰ و ۴۰ سال سن داشتند پس از اعتراف به دست‌کم پنج فقره سرقت مسلحانه با پرونده متشکله برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ همچنین از دستگیری یک سارق موتورسیکلت در حین تکه تکه کردن آن خبر داد و گفت:‌ در پی افزایش سرقت موتورسیکلت در محله سنائی رسیدگی به موضوع و دستگیری سارق یا سارقان بر عهده تیمی از ماموران کلانتری سنائی قرار گرفت. در جریان تحقیقات صورت گرفته هویت و مخفیگاه متهم سابقه دار مورد شناسایی قرار گرفت و ماموران با اخذ مجوز قضائی در یک عملیات غافلگیرانه متهم را که در مخفیگاهش در حال خرد کردن موتورسیکلت بود دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند.

وی افزود: متهم ۴۸ ساله که از سابقه داران در امر سرقت بوده در تحقیقات اولیه به جرم خود و سرقت موتورسیکلت از محله سنائی و ۳ فقره سرقت مشابه معترف شد که مالباختگان آن نیز شناسایی شدند.

 

همچنین بخوانید:

پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی خبر داد:

کاهش سن سارقان در ایران به کودکان ٦ تا ٧ سال

در سال ١٤٠٠ یکی از پژوهشگران حوزه آسیب‌های اجتماعی از کاهش سن سرقت در کشور خبر می‌دهد. به گفته محمدرضا محبوب‌فر سن سرقت به ٦ تا ٧سال رسیده است. «بسیاری از این کودکان به خانواده‌هایی تعلق دارند که از نظر مالی شرایط مناسبی ندارند، بنابراین، این کودکان روانه خیابان می‌شوند برای سرقت.»


 کاهش سن سارقان در ایران به کودکان ٦ تا ٧ سال
 

در سال ١٤٠٠ یکی از پژوهشگران حوزه آسیب‌های اجتماعی از کاهش سن سرقت در کشور خبر می‌دهد. به گفته محمدرضا محبوب‌فر سن سرقت به ٦ تا ٧سال رسیده است. «بسیاری از این کودکان به خانواده‌هایی تعلق دارند که از نظر مالی شرایط مناسبی ندارند، بنابراین، این کودکان روانه خیابان می‌شوند برای سرقت.»

در سال ١٤٠٠ یکی از پژوهشگران حوزه آسیب‌های اجتماعی از کاهش سن سرقت در کشور خبر می‌دهد. به گفته محمدرضا محبوب‌فر سن سرقت به ٦ تا ٧سال رسیده است. «بسیاری از این کودکان به خانواده‌هایی تعلق دارند که از نظر مالی شرایط مناسبی ندارند، بنابراین، این کودکان روانه خیابان می‌شوند برای سرقت.»

 

صدای اگزوز موتور و دستی که از بند کیف آویزان می‌شود. شتاب گرفتن و بعد جیغ یا بهت عابری که با چشمانش موتورسواران را بدرقه می‌کند. گاهی هم لوکیشن اینگونه چیده می‌شود؛ تعقیب عابری سرگرم مکالمه با آن سوی خط و موتورسواری که در کمین است. باز کردن لاستیک و بردن ضبط‌صوت ماشین و …. هم به اندازه کیف و گوشی‌قاپی قدیمی شده. غافلگیر کردن و داستان سردی چاقویی که زیرگلو جاگیر هم می‌شود بارها سوژه ویدیوهای فضای مجازی بوده.

سرقت دریچه‌های فاضلاب و کابل‌دزدی هم کمی تکراری است، اما گویی این روزها سارقان چشم به لباس‌هایی که روی بندها تاب می‌خورند هم دارند. کفش‌های خسته لَم داده در جاکفشی‌ها هم آسایش ندارند. این روزها گویی تضمینی به ماندگار شدن آیفون‌ها، دوربین‌های مداربسته و حتی میله‌های محافظ ساختمان‌ها نیست. داستان فقر و نداری به اینجا ختم نمی‌شود و روایت‌ها حتی به خریدوفروش نوزادان هم می‌رسد. نوزادانی که گاهی تصاویرشان در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود برای پیدا کردن خریدار. هرچند زمانی هم این خریدوفروش شوم به لایه‌های پنهانی شهر می‌کشد، بی‌هیچ هیاهویی.

 

کاهش سن سارقان به ٦ تا ٧ سال!

اینجا خانه‌ها تاب ایستادن ندارند. کوچه‌های باریک، خانه‌های پیر را در خود جای داده‌اند. خانه‌ها هم تنگ دل هم صف کشیده‌اند به درازای کوچه باریک. ماشین‌ها لِک‌لِک‌کنان میان خیابان‌ها تاب می‌خورند و دود می‌خورانند به جان شهر. دفتر بقالی‌ها، سیاه شده از لیست نسیه‌ها. سقف آرزوها اینجا کوتاه است؛ کفشی نو برای زمستان، سقفی که نچکد زیر برف‌وباران، لقمه‌ای نان گرم برای شب بچه‌ها. مردهای کمرخم کرده زیر بار شرمساری اهل‌وعیال قصه هر روز این کوچه‌هاست. اینجا تهران است، وصله شده به خیابان‌های عریض و خانه‌های لاکچری.

 

شهری که در سال ١٢٠٠ه. ق آغامحمدخان قاجار، آن را با ٢١کیلومتر وسعت و ٢٥٠ تا ٣٠٠ هزار نفر دارالخلافه نامید. طهران شهری محصور شده با خندق‌ها که اهالی‌اش نیازی به شناسنامه نداشتند. حالا پایتخت می‌نامندش، کلانشهری که در سال ١٣٩٩معاون شهرسازی و معماری شهرداری‌اش از دوقطبی شدنش خبر داد. «تهران به سمت دوقطبی شدن در حال پیش رفتن است. در نتیجه محلات فقرا، در یک سو و محلات داراها در سوی دیگر در حال پیش رفتن است.»

حالا در سال ١٤٠٠ یکی از پژوهشگران حوزه آسیب‌های اجتماعی از کاهش سن سرقت در کشور خبر می‌دهد. به گفته محمدرضا محبوب‌فر سن سرقت به ٦ تا ٧سال رسیده است. «بسیاری از این کودکان به خانواده‌هایی تعلق دارند که از نظر مالی شرایط مناسبی ندارند، بنابراین، این کودکان روانه خیابان می‌شوند برای سرقت.»

 

افزایش آمار سرقت‌ها؛ پدیده‌ای بی‌سابقه در کشور

«تعداد سارقان بار اولی با سارقان سابقه‌دار مساوی شده است.» این خبر را ٣١تیرماه ٩٩ رئیس پلیس آگاهی تهران داد. علیرضا لطفی گفته بود در سه‌ماهه اخیر بیش از ٥٠درصد بازداشت‌شدگان در حوزه سرقت برای بار اول مرتکب جرم شده بودند. لطفی موثر نبودن شرایط اقتصادی بر میزان جرم‌وجنایت را حرفی بیهوده خوانده بود. «سرقت از منازل ١٤درصد کاهش یافته، اما سرقت‌های خرد افزایش داشته‌اند.»

محمدرضا محبوب‌فر، سرقت را پدیده نویی برای جوامع نمی‌داند. این پژوهشگر، اما معتقد است بالا رفتن آمار سرقت‌ها پدیده بی‌سابقه‌ای است که دلالت بر بحران اجتماعی در کشور دارد. «جامعه ایران قبل از بحران اجتماعی، بحران اقتصادی را پشت‌سر گذاشته است.»

٦٠میلیون نفر نیازمند به دریافت یارانه!

 

«در حال حاضر ٦٠میلیون ایرانی زیر خط فقر قرار دارند. البته ٤٠میلیون در خط فقر مطلق‌اند.» محبوب‌فر با گفتن از این آمار، افزایش سرقت و جرائم را ناشی از رشد خزنده فقر در جامعه می‌داند. او معتقد است با وجود آمار ٤٠میلیونی خط فقر مطلق تعجبی نیست کودکان و نوجوانان دست به سرقت بزنند. «این کودکان ناچار به درآمدزایی برای خانواده‌هایشان هستند آن هم با سرقت‌های خرد.»

 

آمارها و گفته‌های مسئولان و صاحب‌نظران گواه این مسأله‌اند که ٦٠میلیون نیاز مبرم به دریافت یارانه دارند. یارانه‌ای که مبلغ چشمگیری هم نیست، اما گویی برای این بخش از جمعیت برای ادامه حیات‌شان، گره‌گشا خواهد بود. «خط فقر در جامعه ١٢ تا ١٤میلیون تخمین زده شده است.»

مشکلات فقر، بسترساز انحرافات

فقر و نابرابری‌های اقتصادی از زمره مهم‌ترین معضلات جامعه بشری است. فقر از بنیادی‌ترین مشکلات و ناهنجارترین دردهای زندگی انسان است. معضل و ناهنجاری که در مقیاس پیشرفت و توسعه زندگی بشری در حال افزایش است. مشکلات فقر صرفا منحصر به پیامدهای خود فقر نیست. مشکلات این مسأله اجتماعی زمانی شدت پیدا می‌کند که آن، بسترساز انحرافات می‌شود.

به اعتقاد مصطفی آب‌روشن یکی از انحرافات مذموم اجتماعی سرقت است که به اشکال مختلف در زیر پوسته شهر خودنمایی می‌کند. به باور این عضو انجمن جرم‌شناسی ایران، سرقت و جرائمی از این‌دست هزینه‌های امنیتی، جانی و مالی زیادی بر جامعه تحمیل می‌کند. «این انحراف اجتماعی مانعی برای رشد و توسعه انسانی هم محسوب می‌شود.»

 

به اعتقاد آب‌روشن با پیچیدگی تعاملات اجتماعی، شگردها، روش‌ها و نوع اشیای مسروقه و حتی ابزارهای مورداستفاده هم مدرن شده است. «این واقعیت، مقابله و کنترل سرقت‌های نوین در جامعه را پیچیده‌تر کرده است.»

اهمیت شرایط اقتصادی و اجتماعی در تبیین جامعه‌شناختی سرقت بر کسی پوشیده نیست. افرادی که از شیوه‌های مقبول و پذیرفته‌شده جامعه نتوانند به اهداف جامعه‌پسند و ارتقای موقعیت اجتماعی دسترسی پیدا کنند دچار ناکامی و پرخاشگری می‌شوند. «این افراد دائما شکست را تجربه کرده‌اند، بنابراین سعی می‌کنند دست به نوآوری بزنند و از ابزار نامشروع جهت کسب امتیازات اجتماعی بهره ببرند.»

به باور آب‌روشن پدیده سرقت نوعی نوآوری محسوب می‌شود. درواقع محرومیت‌های نسبی، خواستن‌ها و نتوانستن‌ها و عدم‌دستیابی به منزلت اجتماعی موردانتظار، فرد را مجبور به واکنش می‌کند. درواقع افراد فرودستی که به ابزار مشروع و مقبول اجتماعی دسترسی ندارند با نفی هرگونه هنجار اجتماعی از ابزار نامشروع بهره می‌برند. «در جوامع شهری به‌دست آوردن توفیقات مادی یکی از راه‌های نشان دادن منزلت اجتماعی بالاتر است.»

 

محیط‌های پرجمعیت به افراد احساس گمنامی القا می‌کنند. از سوی دیگر نظارت‌های اجتماعی از سوی پلیس نیز عملا نمی‌تواند همگام با تک‌تک جرائم شهری پیش برود. «در چنین شرایطی احتمال وقوع سرقت و جرائم دیگر در شهرها بیشتر است.» به باور این عضو انجمن جرم‌شناسی ایران، بیکاری را می‌توان ام‌الفساد اغلب ناهنجاری‌های جامعه تلقی کرد. درواقع بیکاری زمینه‌ساز فقر در جامعه است. فقر هم نقش مهمی در سرقت و جرائم دیگر دارد.

به باور آب‌روشن عامل دیگری که به شکل نوظهور در تکوین سرقت نقش‌آفرین است تجمل‌گرایی افراطی است. تجمل‌گرایی که در رسانه‌های تصویری و فیلم‌ها تبلیغ می‌شود. در چنین جامعه‌ای برخی اقشار برای جبران نیازهای کاذبی که رسانه‌های تصویری مبلّغ آن است احساس ناتوانی می‌کنند.

بخشی از جمعیت که برای افزایش اعتبار یا منزلت خویش با کوچک‌ترین فرصت فراهم شده، دست به سرقت یا بزه می‌زند. «از منظر روان‌شناسی اجتماعی یکی از عوامل مهم بروز این ناهنجاری وجود خانواده‌های نابسامان است.»

واقعیت تلخ ماجرا اینجاست فردی که در محیط خانواده از نظر نیازهای اساسی جسمی، روانی و عاطفی ارضا نشود در آینده به‌طرق مختلف به اعمال ضداجتماعی دست می‌زند. «از هم‌گسیختگی خانوادگی، عدم وجود محبت در کانون خانواده، ارتباطات غیرصمیمی و متارکه والدین از جمله عوامل زمینه‌ساز وقوع بزهکاری جوانان است.»

نداشتن الگوی مناسب، زمینه‌ساز وقوع بزه

خانواده، اولین کانون اجتماعی‌کردن فرزند است. درواقع خانواده باید با کنترل و مراقبت در مورد دوستان فرزندان، زمینه‌های وقوع کجروی را قبل از اینکه ریشه بدواند، خشک کند. به باور آب‌روشن رفتارهای ناهنجارانه فرزندان در تعاملات اجتماعی و با توجه به شدت‌وکیفیت ارتباط با دوستان‌ناباب آموخته و یاد گرفته می‌شود. «نداشتن الگوی مناسب خانوادگی و از سوی دیگر گرایش به همسالان منحرف، زمینه‌ساز وقوع بزه در فرزندان است.» به اعتقاد او نوجوانی که از سوی خانواده طرد می‌شود برای جبران کمبودهای عاطفی و برای کسب حمایت و تایید به دوستان هم‌سن‌وسال خود پناه می‌آورد. «این کودک به‌دنبال افرادی می‌گردد که شرایطی همچون او دارند.

از این‌رو احتمال دارد با تحریک‌وتشویق دوستان‌ناباب، دست به اعمال ضداجتماعی بزند.» نوجوان در غیاب الگوهای درست، رفتار خود را با کنش‌های رفتاری دیگر دوستانش همانندسازی می‌کند و به‌شدت از آنان تاثیر می‌پذیرد. به همین منظور والدین باید فاصله عاطفی خود با فرزندان را کاهش بدهند. درواقع فرزندان باید والدین‌شان را به‌عنوان الگوی رفتاری و دوست خود تلقی کنند. به باور این عضو انجمن جرم‌شناسی ایران، آموزش اعتقادی و پرورش باورهای اخلاقی و مذهبی در جوانان نکته حائزاهمیت است. «استحکام مبانی ایمانی تاثیر به‌سزایی در شایسته‌سازی انسان‌ها دارد. چراکه ارزش‌های اخلاقی‌ودینی وقتی در فردی درونی شود عامل مهمی جهت پیشگیری از وقوع هرگونه انحرافی است. بر این مبنا با ایجاد هرگونه سائقه‌های کجروی در ذهن، فرد احساس گناه می‌کند و این کنترل درونی شخص را از هرگونه انحرافات اجتماعی دور نگه می‌دارد.»

 میلیون تومان، هزینه یک خانواده سه نفری

«نان‌آورانی در جامعه هستند که در طول شبانه‌روز تنها ٣ساعت زمان استراحت دارند.» محبوب‌فر از این مسأله خبر می‌دهد و تخمین تقریبی از مخارج زندگی این روزها می‌دهد. «هزینه معیشت خانواده ٣نفری بالای ١٠میلیون است.» مبلغی که باید به آن هزینه مسکن، بهداشت، آموزش و پوشاک را اضافه کرد. «با اکتساب این هزینه‌ها یک خانواده چه میزان باید درآمد داشته باشد؟» آمار کلاهبرداری‌ها و اشکال مختلف آن هم این روزها خبرساز شده‌اند. پیامک‌های فیک از جانب شرکت‌های خودروسازی، بانک‌ها و … «جامعه به لحاظ اقتصادی به جایی رسیده که گویی چاره‌ای جز انتخاب ناهنجاری‌هایی از این دست ندارد.» به باور این پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی این‌ها نشانه‌هایی از بحران اجتماعی است که بی‌شک از بحران اقتصادی عبور کرده است. «سال ٢٠١٤ میلادی شاخص فلاکت ایران رتبه دوم را داشت و حالا در سال ٢٠٢٢ این شاخص به رتبه اول رسیده است.»

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • س د ارسالی در

  تا برخورد جدی نشه امکان اصلاح وجود نداره فقط بگیرد نشون بدید ول کنید فایده نداره تعدادش هم روزبروز زیادتر هم میشه، تیکه کلا متون اینکه مراقب خودتون باشید با این هم گرگ ول تا جامعه چطور میتونیم مراقب خودمون باشیم.

  • داریوش ارسالی در

   خانه از بنیه ویران است چه بسا این ازن تا دیروز زن شریفی بوده همینطور پیش بره من تو هم دزد میشیم چون امرا معاش واقعا داره خیلی سختدمیشه

 • یوسف ارسالی در

  عامل‌ سبب‌ دوزی‌ همش‌ از‌ نیروی‌ انتظامی‌ میباشد‌ چرا‌ چون دوزد‌ شناسایی‌ میکنند‌ وبعدش‌ با‌ پول‌ در‌ میارن‌ یعنی‌ نیروی‌ انتظامی‌ پول‌ خوار‌ هستن

 • محمد قز ارسالی در

  طوری میگه از روی فقر ونداری که هرکی ندونه فکر می‌کنه از یه خانواده آبرروداری.فقر ونداری ودزدی اینا به خاطر تنبلی و کارنکردن واعتیاد آن‌هاست

 • محمد ارسالی در

  صاحبخانه سارق رو شناسایی و دستگیر کرده و به پلیس اطلاع داده اومدن گرفتنش !!!!
  خسته نباشی نیروی انتظامی

 • ناشناس ارسالی در

  یک شب بچت گرسنه باشه .دوشب گرسنه باشه.بنظرت چکار باید کرد.فروش کلیه.یا نوزاد.قرنیه...یا دزدی

 • ناشناس ارسالی در

  بخدا امنیت وجود ندارد، دزدان و زور گیران جولان می دهند این همه اش دروغ است که با شگرد های پلیسی موفق به دستگیری دزدان شده اند ، منزل ما د شب عید سرقت شد ولی دریغ از یک انگشت نگاری ، یکی باید امنیت پلیس را حفظ کند

  • فارس ارسالی در

   کارت دعوت بدین تا کل افغانستان بیان تا آمار جرم کمتر بشه قشر کارگر وقتی بیکار بشه بنظر شما باید چکار بکنه، دو راه داره یا کل خانوادشو قتل عام کنه یا سرقت. روز بروز آمار بیکاری بالا میره کارگری ک بیمه نباشه عاقبتش چی باید بشه. شما نمی‌تونید جلو مهاجر افغان رو بگیرید لطف کنید مرگ بر اسرائیل و آمریکا سر ندین. توی مدیریت مملکت کم اوردین. هر چی افراطی از پاکستان و افغانستان راه افتاده توی ایران جا خوش کرده.

 • اهواز ارسالی در

  یکمی هم همت کنید شهرهای دیگه رو هم دستگیر کنید سارقها رو اهواز که سرقت بااسلحه یه چیز عادی شده خبری از امنیت نیست شده اسباب بازی

 • ناشناس ارسالی در

  مردم را دزد کردن کم بشه به حق پنچ تن

 • بی نام ارسالی در

  دزدی نکردن را از کی یاد بگیرن وقتی همه جا حرف خوردن بیت المال هست

 • ایرانی ارسالی در

  ازاین بد تر هم خواهد شد دلیلش هم بی کفایتی مسولین اختلاس.دزدی.نداشتن وجدان کاری ومدیران بیسواد.

 • علی ارسالی در

  از سال ۱۴۰۰ تا فروروین ۱۴۰۱ هفت دفعه از باغ و ماشین من دزدی شد اقایان پلیس دو دفعه که به خودشان زحمت ندادند که تشریف بیاورند و دفعات دیگر هم که امدند خیلی به خودشان زحمت دادند و گفتند مملکت ما دزد زیاد دارد باز هم خدا را شکر می کنم که امنیت هست خودمان را ندزدند؟؟؟؟!!!!!!

 • ناشناس ارسالی در

  خدا هزاران بار لعنت کنه کسانی رو که کشور رو به این روز انداختن،این همه منابع تو کشور هست، بعد ۶۰ میلیون زیر خط فقر هستن،

 • علی ارسالی در

  خانه از پای بست ویران است خواجه در فکر نقش ایوان است.
  فقر مطلق....چیزی که خوده دولتمردان به ان واقف هستند...پس از اساس باید درست شود..ادامه این وضع یعنی نابودی مردم..

 • زر ارسالی در

  ازقدیم می‌گن حاکمه شهری که مرغابی بودبرسرآنشهررسوایی بود

 • مجتبی‌اقاجانی ارسالی در

  بله درسته افغانی‌ها‌باید‌از‌کشور‌بیرون‌برن‌‌
  چه‌معنی‌داره‌وقتی‌خودمون‌مشکل‌بیکاری‌داریم‌از‌یه‌کشور‌دیگه‌بیان‌اینجا‌

  کمتر‌پول‌بگیرن‌‌صاحب‌کارها‌هم‌که‌عاشق‌کمتر‌خرج‌کردن‌هستن!
  من‌دیگه‌حالم‌داره‌از‌این‌وضعیت‌حرج‌ومرج‌به‌هم‌میخوره‌
  از‌دوستانی‌که‌نظرشون‌گفتن‌هم‌تشکر‌میکنم.

 • عبد المجید زرگر ارسالی در

  اکر هزار فوت و فن پلیسی به کار رود دو هزار انتی فن از طرف سارقین و عوامل هدایت کننده جامعه هنجار شکنان وجود دارد که همه را خنثی می کنند بنابراین ان گونه که من در مقام دادستانی عمل می کردم این دزدی که به صورت یک حرفه ازاد بی پروانه در امده ان گاه به صرفه نبود و حتی از اتهام ان وحشت داشتند جناب اقای اژه ای عدالت خانه می خواهیم.

 • سعید ارسالی در

  فقر که از در بیاید ایمان از پنجره بیرون می‌رود.وای برفقروبی تقوایی که چهانمیکند.

 • حمید ارسالی در

  باید ما ازاین به بعد دزدی بکنیم روز به روز گرانی بیشتر میشه

 • محمد ارسالی در

  لعنت بر باعث و بانیش مگر مملکت در این جور مواقع صاحب ندارد پس جوابگو باشد

 • ناشناس ارسالی در

  کی بایدخجالت بکشه مردم یا

 • ناشناس ارسالی در

  اینجور کفتارهای خشن و مسلح رو فقط اعدام
  یا قطع عضو میتونه بازدارنده باشه وگرنه با زندان رفتن و دو روز بعد آزاد شدن که از قبل پر رو تر، خشن تر و با تجربه بیشتر به جنایاتشون ادامه میدن. یک کلام با این رفتار دستگاه قضاء روز بروز اوضاع بی ریخت تر هم خواهد شد!

 • ناشناس ارسالی در

  اضافه شدن افتخاری دیگر به افتخارات کشور. در سن سرقت هم رکورد زدیم.

 • ش ارسالی در

  آقای روشن فکر میکنید مسولین نظام مشکلات مردم را نمیدانن خیلی خوب هم خبر دارن ولی میگویند هرچه ملت در فلا کت باشن ونتوانندحرف بزنن بهتر میشود حکومت کرد دزدی فحشا جنایت امری عادیست نه مجلس نه دولت نه دیگربزر گان بفکر ما نیستن هر چه نمیخواد بشه یه روری این قطار از یل خارج میشه

 • ناشناس ارسالی در

  خدا اول از شاه دزدها نگذره اینا که بچه دزدن

 • ناشناس ارسالی در

  با دزدا هرگز برخورد جدی نمیشه، حتی طرف جونش در خطر باشه جرات نمیکنه دزدِ خونه‌شو کتک بزنه، چون شرایطی که قانون غیر اسلامی برای دزدها فراهم کرده خیلی عالیه شغل بی دردسر که حاصل زحمت یکی دیگه رو مال خود میکنه و از زندان هم ترسی نداره چون هم مجازات چندانی نداره، که بخوان مثل کشورهای اسلامی دستشو قطع کنن، هم اینکه زندان خونه‌ی دُوُم‌شونه و خیلی راحتن

 • ناشناس ارسالی در

  یه سوال از نویسنده چرا هر متن چند خطی را سه چهار بار تکرار میکنید؟؟؟

 • امیر ارسالی در

  مردم ی جامعه وقتی درس زندگی میکنن ک بزرگان اون جامعه برای رفاه مردم تلاش میکنن،وقتی ثروت‌های ی جامعه خرد خرد یا کلان ب سرقت می‌ره و هر کی پشت میز مدیریت فقط فکر دزدیه و آخرشم موقعی صداش درمیارن ک‌طرف سراز فلان کشور درآورده ب نظرتون ته این قضیه چی میشه ؟تموم شدن ذخایر ارزی و نابودی ارزش پول کشور و در کنارش ب وجود اومدن فقر،ک الان باید از سایه همدیگه بترسیم .و وای ب روزی ک چیزی واسه خوردن پیدا نشه عین فیلم های زامبی میوفتیم ب جون هم ‌...و اگه ایطوری پیش بره اون روزم خیلی دیر نیس ...

 • ّبهنام ارسالی در

  انرژی هسته ای، راه گلو بسته ای.

 • محمد رضا ارسالی در

  با سلام ، این موارد فقط جهت آمار دادن نیروی انتظامی است، و هیچ گونه اثر بخشی در پیشگیری جرایم نیست ؟؟اونم جرایم خورد،بایستی ریشه بزه و جرم پیدا گرد، نه آماردادن،،،، که ما این خدمات را انجام دادیم،و به نوعی از خود تعریف کردن است؟؟؟؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه