ارسال به دیگران پرینت

بانک مرکزی وام مسکن ویژه خانواده‌های دارای ۳ فرزند و بیشتر را ابلاغ کرد

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، دستورالعمل تسهیلات قرض‌الحسنه «ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن» برای خانواده‌های فاقد مسکن را که در سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر شده یا می‌شوند، به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

بانک مرکزی در بخشنامه‌ای، دستورالعمل تسهیلات قرض‌الحسنه «ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن» برای خانواده‌های فاقد مسکن را که در سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر شده یا می‌شوند، به بانک‌های عامل ابلاغ کرد.

در این بخشنامه که بر اساس جزء (۳) بند (الف) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور به شش بانک عامل مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک ابلاغ شده، آمده است: بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از محل صددرصد (۱۰۰٪) مانده سپرده های قرض‌الحسنه و پنجاه درصد (۵۰٪) سپرده های قرض‌الحسنه جاری شبکه بانکی، تسهیلات موضوع جزء (۳) بند (الف) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را با اولویت نخست از طریق بانک های عامل تأمین کند.

همچنین بانک ها مکلفند مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، با أخذ سفته از متقاضی یا یک ضامن معتبر به پرداخت تسهیلات اقدام کنند. مسئولیت حسن اجرای حکم این بند به عهده بانک مرکزی و بانک های عامل و کلیه مدیران و کارکنان ذی‌ربط است. عدم اجرا یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع ذی صلاح است. همچنین باید نسبت به اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن (بنا به درخواست خانواده) با بازپرداخت حداکثر بیست ساله برای خانواده‌های فاقد مسکن که در سال ۱۳۹۹ به بعد صاحب فرزند سوم یا بیشتر شده یا می‌شوند به میزان دو میلیارد (۲٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال اقدام شود.

در راستای اجرای جز (۳) بند (الف) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، سهمیه هر بانک برای اعطای تسهیلات یادشده مبلغ ۱.۵۰۰ میلیارد ریال تعیین شده است.

در پایان این بخشنامه مواکداً یادآور شده است که با توجه به مراتب فوق، ترتیبی اتخاذ شود تا حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ وصول این نامه، موضوع به واحدهای اجرایی ذیربط در سراسر کشور ابلاغ و یک نسخه از ابلاغیه مربوطه به بانک مرکزی ارسال شود.‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • عقیقی ارسالی در

  این اتفاق خوبی هست ولی اونایی که ۴تا فرزند دارند قبل از این سال ومستاجر هستند چی بهشون تعلق نمیگیره؟ خیلی بی انصافیه به این خانوادها خونه اجاره نمیدن.

 • ناشناس ارسالی در

  سلام برای اون هایی قبل از این سال فرزندبالی ۳تادارند چی ؟خیلی بی انصافیه.

 • حسین ارسالی در

  سلام تکلیف کسی که مستاجر است وفرزند سوم خانواده در بیست و نهم اسفند 98, متولد شده است و دیگر بچه نمی خواهد چیست؟آقایان مدبر وبرنامه و ریز؟هیچ کس هم به او خانه اجاره ننمی‌ده

 • ناشناس ارسالی در

  سلام
  قیمت مسکن را کاهش بدید به قیمت سال ۹۶ احتیاج به وام دادن به خلق الله نیستش

 • ناشناس ارسالی در

  تکلیف مایی ک دوتا داریم و توان آوردن سومی رو نداریم و ودیعه مسکن بخواییم چیه ؟؟

 • ناشناس ارسالی در

  ودیعه مسکن مستاجران قطع میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟پارسال برای شهر ما ۲۵ میلیون بود ما ضامن نداشتیم الان ضامن جور شده تکلیف چیه ؟اون قطع شده ،

 • مجتبی صادق پور ارسالی در

  مردم نان ندارند بخورند

 • ناشناس ارسالی در

  همش دروغه فقط به متولدین 1400به بعد تعلق میگیره

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه