ارسال به دیگران پرینت

تسهیلات فرزندآوری

خبر مهم درباره تسهیلات قرض الحسنه فرزندآوری

بخشنامه افزایش سقف اعطای وام قرض الحسنه فرزندآوری از سوی بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ شد.

بانک مرکزی در بخشنامه ای به شبکه بانکی دستورالعمل تسهیلات فرزندآوری را برای اجرا به شبکه بانکی ابلاغ کرد، بر این اساس بانک ها مکلفند حداکثر ظرف مدت یک هفته از تاریخ وصول این بخشنامه، موضوع را به واحدهای اجرایی ذیربط در سراسر کشور ابلاغ کنند.

در این بخشنامه صراحتاً تاکید شده است،"بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران مکلف است از محل صددرصد (۱۰۰٪) مانده سپرده های قرض‌الحسنه و پنجاه درصد (۵۰٪) سپرده های قرض‌الحسنه جاری شبکه بانکی، تسهیلات موضوع جزء (۲) بند (الف) تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور را با اولویت نخست از طریق بانک های عامل تأمین کند. بانک ها مکلفند مبتنی بر اعتبارسنجی متقاضیان، با أخذ سفته از متقاضی و یا یک ضامن معتبر به پرداخت تسهیلات اقدام کنند. مسؤولیت حسن اجرای حکم این بند به عهده بانک مرکزی و بانکهای عامل و تمامی مدیران و کارکنان ذی‌ربط می باشد. عدم اجراء یا تأخیر در پرداخت تسهیلات تخلف محسوب شده و قابل پیگیری در مراجع ذی صلاح است.

بر این اساس برای فرزندانی که از سال ۱۴۰۰ به بعد به دنیا آمده اند تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری، به ازای فرزند اول ۲۰۰ میلیون ریال و به ازای فرزند دوم ۴۰۰ میلیون ریال و به ازای فرزند سوم ۶۰۰ میلیون ریال و به ازای فرزند چهارم ۸۰۰ میلیون ریال و به ازای فرزند پنج به بعد ۱.۰۰۰میلیون ریال؛

در مورد تولد فرزندان دوقلو و بیشتر به ازای هر فرزند یک وام تعلق می گیرد و ترتیب تولد لحاظ می گردد. بانک مرکزی موظف است با همکاری سازمان ثبت احوال کشور سامانه ای به منظور ثبت نام و مدیریت فرآیندهای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه فرزندآوری ایجاد کند."

بانک مرکزی شبکه بانکی را مکلف کرد حداکثر ظرف یک هفته از تاریخ وصول بخشنامه موضوع را به واحدهای اجرایی ذیربط در سراسر کشور ابلاغ کنند.

متقاضیان می‌تواند برای ثبت نامه به آدرس ve.cbi.ir/vc/Defaultvc.aspx مراجعه کنند.

 

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  این طرح تاچندسال اعتبار دارد یافقط همین یه ماه هست

 • ناشناس ارسالی در

  سلام چرا همه ی طرحای جدید برای فرزند آوری برا متولدین ۱۴۰۰ هست منی که ۴ تا فرزند دارم ودوتا آخری دوقلون متولد برج ۹ سال ۱۳۹۸ یعنی دوسال و۳ماهشون مشکلات نداریم بدبختی نداریم اونم دوتا دوقلو نارس با مخارج دارو ودرمان
  خواهشا طرحاتون یه کم به سالای قبلم قرارداد
  این انصاف نیست ماشین ،زمین، وام ،خونه همه برا متولدین ۱۴۰۰ باشه

 • عین الله امیدی ارسالی در

  من پنج فرزنددارم برای یکیش وام بدین🙆‍♂️🙆‍♂️

 • A ارسالی در

  مگه قرار نبود پرداخت وام به متولدین سال ۹۹ به بعد تعلق بگیره پس چی شد دیه به این دولت نمیشه اعتماد کرد ...
  مردم همش دروغه به اینها اعتماد نکنید

 • ارغوان ارسالی در

  سلام پس مای که خدافرزند میخوایم وپول نداریم درمان کنیم چی؟!حداقل مخارج درمان ناباروری را رایگان کنید

 • بهاره ارسالی در

  ضامن هم میخوان یا نه

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه