ارسال به دیگران پرینت

گوشت قرمز | قصابی‌ | بازار | قیمت گوشت قرمز

قیمت گوشت قرمز در بازار راکد مانده است

رئیس اتحادیه گوشت و مرغ تبریز گفت: با توجه به کاهش مصرف گوشت قرمز، در حال حاضر قیمت گوشت قرمز در بازار راکد مانده و هیچ گونه تغییر قیمتی مشاهده نمی‌شود.

قیمت گوشت قرمز در بازار راکد مانده است

ایوب حاج آقاپور فرشکار با اشاره به کاهش تدریجی قیمت گوشت در بازار، اظهار کرد:  به دلیل کاهش تقاضا به خصوص در ماه مبارک رمضان، گوشت قرمز خریدار ندارد که همین امر موجب کاهش کشتار شده و بازار راکد مانده است.

وی تصریح کرد: در بازار گوشت قرمز، با تقاضای پایینی نسبت به سال های گذشته مواجه هستیم؛ چراکه امسال ماه مبارک رمضان بعد از تعطیلی ایام نوروز شروع شده و مردم خرید مورد نیاز خود را در این ایام انجام داده‌اند؛ بنابراین اکنون با کاهش قدرت خرید روبرو هستیم و ادامه این وضعیت برای دامداران خطرناک است.

وی با بیان این‌که کاهش قیمتی چندان زیادی در بازار مشاهده نمی‌شود و تنها مصرف گوشت قرمز کم شده است، افزود: با توجه به توزیع بیش از حد گوشت یخ زده، اغلب نهادهای سازمانی به سمت و سوی مصرف گوشت یخ زده روی آورده‌ اند و کشتار کم شده است؛ بنابراین با ادامه این روند، قیمت گوشت قرمز در بازار به تدریج کاهش خواهد یافت و این موضوع به ضرر دامداران است.

رئیس اتحادیه گوشت و مرغ تبریز با تاکید بر ضرورت حمایت از دامداران، گفت: بالا رفتن نرخ نهاده های دامی باعث کاهش صرفه اقتصادی دامداری شده است؛ بنابراین دامداران فشارهای زیادی را متحمل می شوند که باید دولت حمایت‌های لازم را انجام داده و در بحث قیمت گذاری دست در دست هم داده تا این مشکل به زودی مرتفع شود .

آقاپور فرشکار خاطرنشان کرد:  اخذ بیش از حد هزینه خدمات کشتارگاه از قصابان و کشتار کنندگان، تاثیر مستقیم بر قیمت تمام شده گوشت گذاشته و به ضرر مردم تمام می شود؛ لذا از شهرداری تقاضا می شود در راستای مرتفع کردن این موضوع اقدامات لازم را انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به آخرین وضعیت بازار مرغ نیز گفت: در حال حاضر هر کیلوگرم مرغ با قیمت 28 هزار تومان عرضه می‌شود؛ همچنین توزیع مرغ یخ زده باعث شده این بازار نیز راکد بماند.

 

منبع : ايسنا
به این خبر امتیاز دهید:
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    دیدگاه

    توسعه