ارسال به دیگران پرینت

حیات وحش

اتحاد شیرها در مقابل حمله‌ی حیوانات+ویدئو

دنیای طبیعت و حیات وحش تصویری از اتحاد شیرها

 

مادر | فرزند

هفت مادری که بچه‌هایشان را می‌خورند!

احتمالا با خواندن این تیتر تعجب کرده اید، اما این موضوع حقیقت دارد برخی مادران در زمانی که مجبور باشند فرزند خود را می خورند.

هفت مادری که بچه‌هایشان را می‌خورند!
 

حیواناتی که اگر مجبور باشند، بچه هایشان را می خورند

شاید با خواندن این تیتر خیلی تعجب کرده باشید اما این قضیه در طبیعت اتفاق می‌ افتد. بعضی از حیوانات هستند که فرزندان شان را می خورند و این یک مکانیزم طبیعی در آن ها است. البته گاهی اوقات این اتفاق تحت شرایط محیطی خاص رخ می دهد. در این قسمت قصد داریم که این جانوران را به شما معرفی کنیم.

 

 

 

خرس قطبی

 

خرس قطبی جزء آن دسته از حیواناتی است که تحت تاثیر تغییرات آب و هوا قرار می گیرد. در واقع تغییرات آب و هوا می‌ تواند عاملی برای این باشد تا فرزندان خودش را بخورد و زنده بماند. به طور مثال زمانی که دمای هوا متناسب با شرایط زندگی او نباشد و نتواند به اندازه کافی غذا پیدا کند، احتمال خوردن فرزندانش وجود دارد که معمولا این اتفاق بیشتر در فصل بهار و تابستان رخ می دهد؛ حتی ممکن است خرس قطبی نر که خیلی هم بزرگ شده است، خرس های قطبی ماده را نیز بخورد.

 

 

 

 

کوسه ببری شنی

 

این حیوان از زمانی که متولد می‌ شود با خانواده و خواهر و برادرش مشکل دارد و همیشه با آن ها در جنگ و ستیز است. مادر این کوسه ها زمانی هم که فرزندانش را به دنیا می آورد، ممکن است در شرایط مختلف بخواهد که آن ها را بخورد، حتی زمانی که این کوسه ها تازه به دنیا آمده اند. مهم‌ تر این که انواع ماده این کوسه ممکن است که با چند کوسه جفت گیری کند و تخم های بسیار زیادی داشته باشد و بعد از تولد؛ تعدادی از آن ها را بخورد.

مرغ

مرغ ها پرندگان بسیار خوشمزه ای هستند که ما در غذاهای روزانه از گوشت آن ها استفاده می کنیم اما جالب است بدانید که شاید بعضی از مرغ ها برای رساندن کلسیم به بدن، فرزندان خودشان را بخورند. البته زمانی که بچه ها داخل تخم هستند و هنوز جوجه نشده اند و بیرون نیامده اند. زمانی این اتفاق می‌ افتد که آن ها از کمبود کلسیم شدید رنج ببرند. کمبود کلسیم باعث می شود؛ تخم هایی که گذاشته اند شکننده شوند و آن ها از آمدن جوجه ناامید باشند و در نتیجه تخم ها را خودشان می‌ خورند.