ارسال به دیگران پرینت

فرمانده ارشد مزدوران امارات در شبوه یمن کشته شد

منابع رسانه‌ای از کشته شدن فرمانده ارشد شبه نظامیان موسوم به «الویه العمالقه» وابسته به امارات در استان شبوه خبر دادند.

یک منبع آگاه نظامی یمن از کشته شدن «سمیح جراده الصبیحی» فرمانده تیپ دو «العمالقه» طی یک عملیات تک تیراندازی نیروهای مسلح یمن در «شبوه» خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری المیادین، سمیح الصبیحی از مهمترین فرماندهان میدانی سلفی بود که مرگش خسارت بزرگی برای امارات محسوب می شود.

پایگاه خبری «صحافه ۲۴» نیز از کشته شدن یکی از فرماندهان ارشد شبه نظامیان حاضر در گروه موسوم به  «الویه العمالقه» تحت حمایت امارات خبر داد. این در حالی بود که این نیروها در حال آماده شدن برای حمله به شهرستان «بیحان» در شبوه بودند اما خبر کشته شدن الصبیحی ضربه بزرگی به آن ها وارد کرد.

رسانه های نزدیک به ائتلاف سعودی نیز کشته شدن الصبیحی را تایید و اعلام کردند که وی امروز (سه شنبه، ۴ ژانویه) در جبهه عسیلان و در نبرد با نیروهای مسلح یمن کشته شده است و نیروهای العمالقه در تلاش برای پیشروی به سوی بیحان و تصرف آن هستند.

چندی پیش منابع نظامی یمنی از تلاش عربستان سعودی و امارات عربی متحده برای تحویل استان شبوه یمن به عناصر تروریستی القاعده خبر دادند.

این منابع به پایگاه خبری «یمن نیوز» گفتند که ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی در تلاش است که نیروهای  الویه العمالقه را به استان شبوه انتقال دهند. اغلب شبه نظامیان حاضر در این گروه، از جریان های سلفی- تکفیری هستند.

به گفته این منابع، عربستان سعودی به وزیر کشور دولت مستعفی یمن دستور داده است که نیروهای امنیتی حاضر در ابین را توجیه کنند که عبور عناصر القاعده به استان نفت خیز شبوه را تسهیل کنند.

به گزارش این سایت، این برای نخستین بار است که عناصر حزب اخوانی الاصلاح از زمان ورود به ابین، به عناصر القاعده اجازه عبور می دهند.

برخی منابع می گویند که این اقدام برای تسهیل حضور یا استقرار عناصر وابسته به ریاض و ابوظبی است تا این که بتوانند منابع این استان را تحت لوای گروههای تروریستی غارت کنند.

 

 

روز شنبه؛

جنگنده های سعودی ۴۲ بار یمن را بمباران کردند

متجاوزان سعودی ۴۲ بار استان های مختلف یمن را هدف حملات هوایی قرار دادند و همچنین با حمله به استان صعده باعث شهید و زخمی شدن ۸ غیر نظامی شدند.

 
 

به دنبال حملات متجاوزان سعودی به منطقه مرزی الرقوه در صعده چهار غیر نظامی شهید و چهار تن دیگر زخمی شدند.

علاوه بر این جنگنده‌های سعودی امروز مناطق دیگر یمن را هدف حملات خود قرار دادند. شهر عسیلان در استان شبوه ۱۹ بار هدف حملات هوایی ائتلاف سعودی قرار گرفت.

 

همچنین شهر الوادی در استان مارب ۶ بار و شهرهای صرواح و الجوبه هر کدام سه بار هدف حملات هوایی جنگنده‌های سعودی قرار گرفتند. علاوه بر این در استان صعده شهر کتاف نیز هفت بار و شهر الظاهر چهار بار مورد حمله قرار گرفتند.

 

ائتلاف سعودی در چند هفته اخیر با حمله به مناطق مسکونی در صنعا و دیگر شهرهای یمن غیر نظامیان را هدف قرار داده است. انصارالله یمن نیز در واکنش به این جنایت‌ها، با موشک‌ها و پهپادهای خود مواضع آل سعود را بارها هدف قرار داده است.

 

 

منبع: بر خط نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه