خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

تخم‌مرغ‌های وارداتی بازار چند قیمت خوردند؟

تخم‌مرغ‌های وارداتی با ارز ۴۲۰۰تومانی از ترکیه خریداری شده است و در برخی از فروشگاه‌ها و سایت‌های اینترنتی به‌قیمت مصوب هر شانه ۳۰عددی ۴۳هزار تومان به فروش می‌رسد.

در روزهای اخیر علاوه بر میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران که تخم‌مرغ را به‌قیمت مصوب خود به فروش می‌رسانند این محصول در برخی از فروشگاه‌های سطح شهر نیز مشاهده می‌شود که هرشانه تخم‌مرغ ۳۰عددی را با قیمت ۴۳ هزار تومان عرضه می‌کنند.

مشاهدات میدانی در تهران نشان می‌دهد که این محصول در فروشگاه‌های مختلف با قیمت‌های متفاوتی نظیر ۴۵ هزار تومان، ۵۰ هزار تومان و حتی ۵۵ هزار تومان نیز فروخته می‌شود در حالی که نباید بیشتر از ۴۳ هزار تومان عرضه شود.

تخم‌مرغ به‌قیمت مصوب در فروشگاه اینترنتی معرفی‌شده توسط سازمان تعاون روستایی با عنوان بازرگام نیز فروخته می‌شود و علاوه بر تخم‌مرغ، مرغ منجمد با قیمت مصوب هرکیلوگرم ۲۰ هزار تومان با تحویل رایگان عرضه می‌شود.

اعلام قیمت مصوب انواع تخم‌مرغ بسته‌بندی

بر اساس قیمت کالاهای اساسی که وزارت جهاد کشاورزی اخیراً منتشر کرده است میان آنها نرخ انواع تخم‌مرغ بسته‌بندی در تعداد مختلف نیز وجود دارد که بر این اساس حداکثر قیمت مصوب هر شانه تخم‌مرغ ۳۰عددی بسته‌بندی‌شده ۵۱ هزار تومان است.

قیمت مصوب تخم‌مرغ شانه‌ای ۳۰عددی فله ۴۳ هزار تومان، تخم‌مرغ به‌صورت کیلویی، هر کیلوگرم ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان، تخم‌مرغ در بسته ۴عددی ۷ هزار و ۶۰۰ تومان، تخم‌مرغ در بسته ۶عددی ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان، تخم‌مرغ در بسته ۹عددی ۱۷ هزار و ۱۰۰ تومان، تخم‌مرغ در بسته‌بندی ۱۵عددی ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان، تخم‌مرغ در بسته‌بندی ۲۰عددی ۳۸ هزار تومان، تخم‌مرغ در بسته‌بندی ۲۴عددی ۴۵ هزار و ۶۰۰ تومان و تخم‌مرغ در بسته‌بندی ۳۰عددی شیرینگ پک‌شده با درب رو ۵۱ هزار تومان است.

بر اساس مشاهدات میدانی تمایل برای عرضه تخم‌مرغ در بسته‌های ۴ تا ۲۴ عددی بیشتر توسط شرکت‌های بسته‌بندی مشاهده می‌شود.

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  فقط میتونم بگم تف بر شرفتون ... با این تنظیم بازار و قیمت گذاری و نظارتتون... پدر ملت رو دراوریدن با این بی عرضه گیتون ... معلوم وقتی خودشون بالای 40 الی 50 میلیون در ماه درامد دارند چطور میخوان وضعیت یه کارگر و کارمند با ماهی 3 الی 4 میلیون حقوق رو درک کنند..

 • ناشناس ارسالی در

  به هر ایرانی دوتا مرغ تخم گذار بدهید بهتر از این دورغها ودست در جیب مردم هست

 • سعید ارسالی در

  به خدا حقمونه ،هر چی سرمون بیاد حقمونه

 • سی ارسالی در

  چه بر سر ایران آوردید که حتی تخم مرغ هم وارداتی شده

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه