ارسال به دیگران پرینت

جزییات پروتکل‌های بهداشتی الزامی برای بازگشایی مدارس

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: از آنجایی که دانش‌آموزان زیر ۱۲ سال امکان تزریق واکسن ندارند، مدارس باید با رعایت کامل و دقیق پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در تمام اماکن و ساعت‌ها فعالیت داشته باشند.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، گفت: از آنجایی که دانش‌آموزان زیر ۱۲ سال امکان تزریق واکسن ندارند، مدارس باید با رعایت کامل و دقیق پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در تمام اماکن و ساعت‌ها فعالیت داشته باشند.

مهندس محسن فرهادی با اشاره به این که مدارس یکی از مهم‌ترین مراکز تجمعی جامعه هستند، گفت: مدارس و مراکز آموزشی به عنوان اولین اماکن در بدو شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند. مدارس و مراکز آموزشی آخرین اماکنی هستند که با الزام رعایت پروتکل‌های بهداشتی بازگشایی می‌شوند. بر این اساس برای فراهم شدن زمینه بازگشایی مدارس تمام پرسنل و دانش‌آموزان باید واکسن کرونا را دریافت کنند.

هنوز برای افراد زیر ۱۲ سال واکسن مطمئن نداریم

وی با اشاره به این که اساس بازگشایی مدارس واکسیناسیون نیست، گفت: بسیاری از دانش‌آموزان افراد زیر ۱۲ سال هستند و هنوز ما برای این افراد واکسن مطمئن نداریم. از آنجایی که دانش‌آموزان زیر ۱۲ سال امکان تزریق واکسن ندارند، مدارس باید با رعایت کامل و دقیق پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در تمام اماکن و ساعت‌ها فعالیت داشته باشند. در عین حال کلاس‌های درس حضوری باید تهویه هوای مناسبی داشته باشند. در سال تحصیلی جدید، دیگر ما کلاس‌های پر ازدحام همانند سال‌های گذشته نخواهیم داشت.

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه آموزش مجازی مدارس همچنان برقرار است، افزود: دانش‌آموزانی که در ایام بازگشایی مدارس امکان حضور فیزیکی ندارند، می‌توانند با استفاده از امکانات مجازی فرآیند تحصیلی خود را تکمیل کنند. در روزهای بازگشایی مدارس، فقط برخی از درس‌ها برای دانش‌آموزان به طور حضوری برگزار می‌شوند.

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می‌کرد، ‌ گفت: البته امکانات و شرایط برگزاری کلاس حضوری در مدارس مختلف متفاوت است. هر مدرسه به تناسب امکانات و جمعیت و شرایط خود می‌تواند نحوه‌ برگزاری کلاس‌های حضوری یا مجازی تنظیم کند. در عین حال 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • محسن ارسالی در

    باسلام و احترام
    متاسفانه بدترین تصمیمات ممکن در حال مصوب شدن و اجرا هستند دوره های متوسطه اول و دوم با تزریق واکسن با اطمینان نسبی دانش آموز ، والدین و کادر آموزش وارد فاز آموزش حضوری می شوند آن هم با تزریق یک دوز ولی برای دوره ی ابتدایی بدون هیچ مجوزی برای تزریق واکسن حتی یک دوز و حصول اطمینان نسبی برای دانش آموز ، والدین و کادر آموزش تصمیم گیری می شود تصمیم گیری بدون مبنا و اساس که منجر به تجربیات تلخ می گردد و هیچ تصمیم گیرنده ای نیز پاسخگو نیست. لطفا اندکی بررسی بیشتر !!!

  • وحید ارسالی در

    من غیر ممکنه تاریشکنی کرونا اجازه حضور فرزندم رو در کلاسهای حضوری بدم. به آمارها توجه نکنید کرونا همچنان بیداد می کند. فوقش بچه یکسال دیرتر مدرک بگیره .آینده ای براشون وجود نداره.حداقل جون خود و خانواده رو به خطر نندازیم .

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه