ارسال به دیگران پرینت

نجات | آتش نشانی

نجات ۲ جوان گرفتار در ارتفاعات «مخملکوه»

رئیس سازمان آتش‌نشانی خرم‌آباد از نجات دو جوان گرفتار در ارتفاعات «مخملکوه» این شهر خبر داد.

مهرداد علی پناه شامگاه چهارشنبه در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار داشت: ساعت ۱۶:۰۲ امروز چهارشنبه خبر گرفتار شدن دو نفر جوان در ارتفاعات «مخمل‌کوه» (کمر سیاه) به مرکز پیام این سازمان اعلام شد که بلافاصله تیم امداد و نجات سازمان به همراه معاون عملیات و فرمانده ایستگاه شماره دو به محل حادثه در ارتفاعات منتهی به خیابان ولیعصر (عج) اعزام شدند.

وی گفت: در این حادثه دو شهروند جوان به قصد کوهنوردی به ارتفاعات «مخمل‌کوه» صعود کرده بودند که متأسفانه در محلی صعب العبور گرفتار و یک نفر از آنها به پایین سقوط کرده بود.

رئیس سازمان آتش نشانی خرم‌آباد افزود: تیم امدادی آتش نشانی با همکاری عوامل هیئت کوهنوردی خرم آباد پس از بررسی و شناسایی موقعیت فرد گرفتار شده و همچنین شخص سقوط کرده که دچار جراحات جدی شده بود، اقدام به امداد رسانی به آنها کرده و به پایین کوه منتقل کردند.

علی پناه گفت: این عملیات در ساعت ۲۳:۲۰ و پس از هشت ساعت عملیات طاقت فرسا اتمام یافت و فرد گرفتار شده در کمال صحت و سلامت به پایین کوه انتقال داده شد.

وی تاکید کرد: افرادی که قصد کوهنوردی دارند به طور حتم، تجهیزات و تدارکات لازم را با خود به همراه داشته باشند، زمان صعود را طوری انتخاب کنند که قبل از تاریکی هوا به پایین کوه برگردند، هیچگاه تنهایی به کوه نروند، برنامه کوهنوردی خود را با کسی در میان بگذارند و مسیری که برای کوهنوردی انتخاب کرده اند را به خوبی بشناسند.

منبع: مهر
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه