ارسال به دیگران پرینت

واکسن | کرونا | واکسیناسیون | واکسن کرونا | واکسن سوم

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد | الزام تست کرونا در خانه‌های سالمندان تمدید می‌شود

با نگران‌کننده شدن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان، مقامات بهداشتی و فدرال این کشور با تزریق دُز سوم واکسن برای کلیه گروهای سنی موافقت کردند

سازمان جهانی بهداشت هشدار داد | الزام تست کرونا در خانه‌های سالمندان تمدید می‌شود

با نگران‌کننده شدن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در آلمان، مقامات بهداشتی و فدرال این کشور با تزریق دُز سوم واکسن برای کلیه گروهای سنی موافقت کردند

شبکه خبری دویچه وله آلمان گزارش داد: سازمان جهانی بهداشت نسبت به شیوع فزاینده کرونا در اروپا هشدار داده است. شاخص‌های ابتلا به ویروس در آلمان نیز به مرز نگران کننده‌ای رسیده‌اند. هم‌زمان بحث در باره دُز سوم واکسن و ضرورت آن ادامه دارد.

در تازه‌ترین موضع‌گیری، در کنفرانس مشترک وزیر بهداشت فدرال  و وزیران بهداشت همه ۱۶ ایالت آلمان موافقت شد که  واکسن سوم برای همه رده‌های سنی در دستور کار قرار گیرد. این در حالی است که کمیسیون دایمی واکسیناسیون، هنوز چنین توصیه‌ای نکرده است.

دُز سوم واکسن کرونا به عناوینی چون "تکمیلی" یا "تقویتی" یا "واکسن یادآور" نیز موسوم است.

وزیر بهداشت ایالت بایرن در نشست مقامات درمانی ایالت‌ها، واکسن سوم را کارآمدترین وسیله برای مبارزه با موج چهارم کرونا دانست. طبق تصمیم این مقامات، الزام تست کرونا در خانه‌های سالمندان تمدید می‌شود و عیادت‌کنندگانی که واکسینه شده‌اند نیز موظف خواهند بود برگه تست و یا گواهی واکسیناسیون کامل را ارائه دهند.

نوبت سوم واکسن برای سالمندان از این نظر اهمیت دارد که نزد افراد مسن، سطح آنتی بادی ناشی از واکسیناشیون طی شش ماه کاهش می‌یابد. کریستیان دروستن، ویروس‌شناس مطرح آلمانی پیش‌تر گفته که اکثر افراد واکسینه شده، دیگر نیازی به واکسیناسیون تقویت‌کننده ندارند. 

آخرین آمار موسسه ویروس شناسی روبرت کخ، بیانگر ۳۷هزار و ۱۲۰ مورد جدید ابتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت و مرگ ۱۵۴ نفر ظرف همین مدت است. مجموع درگذشتگان از و براثر کرونا در آلمان نیز به ۹۶هزار و ۳۴۶ نفر رسیده است.

شاخص هفتگی ابتلا در ‌آلمان نیز صعودی است. این شاخص در روز جمعه پنجم نوامبر ۹/ ۱۶۹،  روز پنجشنبه ۵/ ۱۵۴ و روز چهارشنبه ۲/ ۱۳۹ بود.

در عین حال، نرخ بیماران بستری در آلمان هم‌اینک ۷۳/ ۳ است در حالی که بالاترین میزان این نرخ در زمستان گذشته ۵/ ۱۵بود. این عدد بر اساس موارد بستری به ازای هر صد ابتلا محاسبه می‌شود.

 

منبع: انتخاب
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی