ارسال به دیگران پرینت

افزایش 17 درصدی تکدی‌گری در تبریز

مشکلات اقتصادی موجود باعث افزایش تکدی‌گری در جامعه شده است.

دبیر دبیرخانه پیشگیری و ساماندهی متکدیان موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز از افزایش 17درصدی تکدیگری نسبت به 6 ماهه نخست سال گذشته در تبریز خبر داد.

حسین علامیر امروز در جلسه ستاد ساماندهی متکدیان و کودکان کار و خیابانی در محل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز با اشاره به جمع‌آوری و ساماندهی ۱۱۸۶ متکدی در طی ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: از این تعداد ۵۵۰ خانم و ۶۳۶ نفر آقا بودند که نشان از افزایش چشمگیر خانم‌های متکدی است.

وی با اشاره به افزایش ۱۷درصدی تکدی‌گری نسبت به مدت مشابه سال گذشته در تبریز افزود: مشکلات اقتصادی موجود باعث افزایش تکدی‌گری در جامعه شده است. 

دبیر دبیرخانه پیشگیری و ساماندهی متکدیان موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز افزایش متکدیان خانم را زنگ خطری برای جامعه دانست و گفت: کلیه ارگان‌های ذی‌ربط باید در این زمینه به مسوولیت خود عمل نموده و با راهکارهای قانونی و مدبرانه از گسترش آن جلوگیری کنند.  

علامیر، به سودجویی بعضی افراد از این طریق و شگردهای مختلف آنها برای فریب مردم اشاره کرد و با تاکید بر لزوم آگاه‌سازی جامعه،گفت: متاسفانه دستگاه‌های مختلف همکاری خوبی در این زمینه ندارند و حتی صدا و سیما که وظیفه اصلی را در این زمینه دارد تاکنون پای کار نیامده است.

عضو هیات امنای موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز، اقدامات شهرداری تبریز در این زمینه را ناچیز دانست و یادآور شد: با توجه به امکانات گسترده شهرداری، می‌توان اقدامات اساسی و بزرگی در ایجاد اشتغال و ساماندهی متکدیان و کودکان کار و خیابانی انجام داد که متاسفانه تاکنون مغفول مانده است و عملا شهرداری از قبول مسوولیت‌های قانونی خود، شانه خالی کرده است.

حاج حبیب چوخاچیان، از امنای پیشکسوت و عضو هیات مدیره موسسه نیز در این جلسه با اشاره به پیشنهاد مرحوم زعفرانی، از بنیانگذاران اصلی موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز، برای ایجاد کمیته مخصوص جهت جمع‌آوری متکدیان، این اقدام را نمونه‌ای موفق در سطح کشور دانسته و  پیشنهاد نمود واحد ویژه‌ای جهت ساماندهی متکدیان و رفع مشکل دست فروشی تشکیل شود و شعبه ویژه‌ای نیز در دادگستری برای رسیدگی به این مشکلات مشخص شود.

مدیرعامل موسسه خیریه حمایت از مستمندان تبریز نیز در این جلسه ضمن تشریح خدمات موسسه و تقدیر از همکاری خوب نیروی انتظامی و قوه قضائیه، بر لزوم همراهی سایر ادارات و ارگان‌ها با موسسه، جهت رفع مشکلات مردم تاکید کرد.

سیروس نایبی، حفظ برند جهانی تبریز، شهر بدون گدا را وظیفه وجدانی اعضای موسسه و همه شهروندان دانسته و خاطرنشان کرد: برای حفظ این نام باید تلاش بیشتری نموده و شبانه‌روز کار کنیم. 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه