ارسال به دیگران پرینت

قاچاق کالا | تجارت | اصل نود

وزیر صمت: آغاز موج افزایش تولید خودرو

وزیر صمت با اشاره به افزایش تولید خودرو در ماه‌های آینده گفت: موج جدید افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده آغاز خواهد شد و مردم آن را خواهند دید.

سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه نشست مشترک با کمیسیون اصل نود مجلس طی سخنانی اظهار داشت: موضوع جلسه تراز تجاری کشور و دغدغه نمایندگان در رابطه با  واردات و به طور مشخص واردات کالاهای لوکس به کشور بود. البته در شرایط فعلی نیز طبق مصوبات قبلی ورود 2500 قلم کالا کماکان ممنوع است اما مقرر شد تا در این رابطه نظارت‌های بیشتری صورت گیرد.

وی افزود: همچنین در حوزه مقابله با قاچاق کالا، سامانه جامعه تجارت در حال تکمیل است که طبق قولی که داده بودیم  تا آخر امسال تکمیل می‌شود و به الطبع امکانات قابل توجهی را در حوزه مبارزه با قاچاق کالا در اختیار وزارت صمت قرار خواهد داد. 

وزیر صمت گفت: عمده نگرانی و دغدغه نمایندگان  این است که در شرایطی که کشور با کسری تراز تجاری مواجه است، بتوانیم واردات را مدیریت کنیم.  البته بنده خبرهای خوبی هم در این حوزه دارم و بر اساس قولی که داده بودیم در شش ماه دوم  سال جاری، 5 میلیارد دلار افزایش صادرات را خواهیم داشت. به هر حال با  وجود اینکه وضعیت صادرات به نسبت سال گذشته از شرایط بهتری برخوردار است ولی نهایت تلاش ما این است که از واردات کالای لوکس جلوگیری کنیم.

فاطمی امین همچنین درباره افزایش تولید خودرو در کشور نیز تصریح کرد: 90 درصد بازار در اختیار ایران‌خودرو و سایپا است ولی وزارت صمت نظارت لازم را بر آنها دارد و به همین دلیل منتظر آمار تولید آخر سال آنها نمی‌مانیم و برنامه هفتگی از آنها خواسته‌ایم و این برنامه را هم اعلام وصول کرده‌ایم.

وی افزود: موج جدید افزایش تولید خودرو از دو هفته آینده آغاز خواهد شد و مردم آن را خواهند دید. هر چند برای این کار دو ماه برنامه‌ریزی شده است و در همین راستا مقرراتی هم برای آن آماده کرده‌‌ایم.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه