ارسال به دیگران پرینت

ایران | برنامه هسته‌ای ایران | رژیم صهیونیستی

اظهارات سالیوان درباره مقابله با برنامه هسته‌ای ایران

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای اظهار داشت: «آقای سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با گروهی از مقامات امنیتی اسرائیل بر تعهد بنیادی رئیس‌جمهور بایدن به تضمین اینکه ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت تأکید کرد. آقای سالیوان توضیح داد که این دولت [دولت بایدن]معتقد است که دیپلماسی بهترین راه برای دستیابی به این هدف است، اما در عین حال خاطرنشان کرد که رئیس‌جمهور بایدن صراحتاً گفته است که اگر دیپلماسی شکست بخورد، ایالات متحده آماده روی آوردن به سایر گزینه‌هاست.»

مشاور امنیت ملی آمریکا در دیدار با مشاور امنیت داخلی رژیم صهیونیستی تأکید کرد که دولت متبوعش متعهد به امنیت این رژیم و مقابله با برنامه هسته‌ای ایران است.

جیک سالیوان مشاور امنیت ملی آمریکا روز سه‌شنبه در دیدار با گروهی از مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی به ریاست «ایال هولاتان» مشاور امنیت داخلی این رژیم، بار دیگر بر تعهد دولت بایدن به امنیت رژیم صهیونیستی و مقابله با برنامه هسته‌ای ایران تأکید کرد.

امیلی هورن سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا طی بیانیه‌ای در خصوص دیدار جیک سالیوان و هیأت آمریکایی با گروهی از مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی که در چارچوب کارگروه مشورتی روابط راهبردی آمریکا-اسرائیل برگزار شد، اعلام کرد: «این دیدار با حضور مقامات ارشد دفاعی، نظامی، اطلاعاتی و دیپلماتیک ایالات متحده و اسرائیل برگزار شد. دو طرف در خصوص مهم‌ترین چالش‌های تأثیرگذار بر امنیت منطقه تبادل نظر کردند و عزم خود را برای مقابله با تهدیدات پیش روی اسرائیل و شرکای منطقه‌ای ابراز داشتند.»

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در ادامه این بیانیه اظهار داشت: «آقای سالیوان بر تعهد بنیادی رئیس‌جمهور بایدن به امنیت اسرائیل و تضمین اینکه ایران هرگز به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت تأکید کرد. آقای سالیوان توضیح داد که این دولت [دولت بایدن] معتقد است که دیپلماسی بهترین راه برای دستیابی به این هدف است، اما در عین حال خاطرنشان کرد که رئیس‌جمهور بایدن صراحتاً گفته است که اگر دیپلماسی شکست بخورد، ایالات متحده آماده روی آوردن به سایر گزینه‌هاست.»

آمریکا، رژیم صهیونیستی و متحدانشان بارها بدون ارائه هیچ‌گونه شواهدی ایران را به تلاش برای دستیابی به سلاح هسته‌ای متهم کرده‌اند. این در حالی است که تأسیسات هسته‌ای ایران طی این سال‌ها تحت نظارت شدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بوده و حتی این نهاد که طرف‌های غربی نفوذ زیادی بر آن دارند نیز تاکنون حاضر به تأیید چنین ادعایی نشده است.

جمهوری اسلامی ایران بارها تأکید کرده است که سلاح هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی‌اش ندارد و برنامه هسته‌ای کشور صرفاً برای تحقق اهداف صلح‌آمیز دنبال می‌شود.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه