ارسال به دیگران پرینت

گوشی های شیائومی

پشت پرده قفل شدن گوشی های شیائومی در ایران

روز گذشته خبر مسدود شدن گوشی های شیائومی در ایران و سایر کشورها منتشر شد. اما آیا این خبر به معنای پایان تلخ شیائومی در ایران است؟

55 آنلاین به نقل از وقت صبح، گوشی شیائومی، محبوبیت زیادی نزد کاربران ایرانی دارد، اما خبر های بدی از گوشه و کنار به گوش می رسد. ماجرای تحریم و قفل شدن گوشی های شیائومی در ایران و چند کشوتکنولر دیگر چیست؟

گوشی های شیائومی در مدت زمان کوتاهی توانسته اند به شهرت جهانی دست پیدا کنند. این محصولات چینی مورد استقبال گرم کاربران ایرانی نیز قرار گرفته اند و سهم قابل توجه از بازار اسمارت فون های ایران به این گوشی تعلق دارد؛ اما به نظر می رسد که طوفانی به پا شده است و گوشی های شیائومی به زودی در ایران قفل می شوند!

بر اساس گزارش جدید xda-developer، گوشی های شیائومی به مناطق مختلف جهان صادر می شوند و کاربران بدون هیچ مشکل می توانند از این دستگاه های هوشمند استفاده کنند، مگر این که ساکن کوبا، سوریه، کره شمالی، سودان، جزایر کریمه و البته ایران باشند!

با وجود این که سیاست صادرات شیائومی، از فروش گوشی های هوشمند به این کشورها جلوگیری می کند، اما در چند هفته اخیر، این شرکت چینی، مشغول مسدودسازی دستگاه های واردشده به آن ها شده است.

فرآیند مسدودسازی شیائومی سرعت گرفت

بسیاری از کاربران در ردیت و فیس بوک، مدت ها پیش، از قفل شدن گوشی های شیائومی خود گلایه کرده بودند. حال به نظر می رسد که شیائومی، فرایند مسدودسازی را سرعت بخشیده است.

پس از چند روز فعال شدن و استفاده از گوشی شیائومی، کاربران ساکن در کشورهای تحریم شده با مشکل قفل شدن دستگاه، روبرو می شوند. پیام زیر به آنها فرستاده و گوشی هوشمندشان به یک پاره آجر تبدیل می شود!

سیاست شیائومی، اجازه فروش یا ارائه محصولات در منطقه ای که شما قصد فعال سازی آن را داشته اید، نمی دهد. جهت آگاهی از اطلاعات بیشتر، به طور مستقیم با فروشنده تماس بگیرید.

مشکل این است که شیائومی به روشنی درباره فروش و استفاده از محصولات خود در کشورهای تحریم شده، اخطار داده و به قوانین کنترل صادرات آمریکا متعهد شده است؛ اما با صراحت نگفته است که این محصولات را قفل می کند!

تکلیف کاربران ایرانی چه می شود؟

خبری از کاربران ایرانی مبنی بر قفل شدن گوشی ها تا این لحظه به دست نرسیده است، اما نمی توان به طور قطع، خوش بین یا بدبین بود. اگر قصد خرید گوشی شیائومی دارید، در حال حاضر، اقدامی نکنید یا مطمئن شوید که نسخه جهانی (گلوبال) را از فروشندگان و نمایندگی های معتبر، خریداری کنید.

بر اساس توصیه کاربران، اگر گوشی شیائومی شما هنوز مسدود نشده است، از به روزرسانی آن خودداری کنید. اگر می توانید، بوتلو در گوشی هوشمند خود را آن لاک و در صورت امکان، از رم های سفارشی (غیر چینی) استفاده کنید.

اگر گوشی شما مسدود شد، چاره ای غیر از مراجعه به فروشنده و پس دادن آن ندارید، آن هم به شرطی که شرایط ضمانت (گارانتی) اجازه این کار را بدهد!

سیاست های پشت قفل شدن گوشی های شیائومی در ایران کدام اند؟ با توجه به این که شیائومی، چندی پیش، مشکل تماس در گوشی های فعال خود در ایران را حل کرد، آیا احتمال مسدودسازی آن ها وجود دارد؟

 
منبع: وقت صبح
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه