ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی سابق وزارت دفاع آمریکا

تلاش ترامپ برای سانسور تلفات حمله ایران به عین الاسد

به گفته سخنگوی سابق پنتاگون، کاخ سفید ترامپ اعلام روزانه آمار سربازان ضربه مغزی شده آمریکایی را با تلاش خود برای ناموفق جلوه دادن حمله موشکی ایران به عین الاسد در تعارض می دید.

یک سخنگوی سابق وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد کاخ سفید در دوره ترامپ و در زمان حمله موشکی تلافی جویانه ایران به پایگاه عین الاسد، به وزارت دفاع فشار می آورد تا اعلام تلفات نیروهای آمریکایی در جریان این حمله موشکی را سانسور کند.

 

به گزارش عصرایران به نقل از گاردین، "آلیسا فراح" سخنگوی سابق وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در یک مصاحبه با اعلام این خبر گفت کاخ سفید دونالد ترامپ از پنتاگون خواسته گزارش های صدمات مغزی ناشی از حمله موشکی ایران به عراق در دی ماه 1398 را با تاخیر و فاصله زمانی اعلام کند تا بتوانند حمله موشکی ایران به عین الاسد را ناموفق و بدون آسیب جلوه دهند.

"آلیسا فراح" از سخنگویان وقت پنتاگون در زمان حمله موشکی تلافی جویانه ایران به پایگاه های آمریکا در عراق

تلاش ترامپ برای سانسور تلفات حمله ایران به عین الاسد

به گفته "آلیسا فراح" او در برابر فشارهای وارده از کاخ سفید مقاومت کرده است و این فشارها پس از آن صورت گرفت که ترامپ در سخنرانی اول خود پس از حمله موشکی تلافی جویانه ایران، ادعا کرد که این حملات موشکی به عین الاسد هیچ تلفاتی نداشته است و بعدها در برابر اعلام آمار صدمات مغزی از سوی پنتاگون، این صدمات را تنها "سردرد" توصیف کرد و "خیلی جدی" ندانست.

 

نزدیک به 110 سرباز آمریکایی در جریان حمله موشکی تلافی جویانه ایران به دو پایگاه محل استقرار نیروهای آمریکایی در عراق در 8 ژانویه 2020 دچار آسیب مغزی شدند.

 

این حملات موشکی به تلافی اقدام آمریکا در ترور  شهید سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده وقت نیروی قدس سپاه پاسداران با حمله پهپادی آمریکا در فرودگاه بغداد، انجام شد.

 

به گفته مقامات پنتاگون تقریبا 80 درصد از سربازان صدمه دیده مغزی آمریکا در حمله موشکی توانستند طی چند روز به سر کار خود برگردند، اما ده ها نفر نیز که صدمه آنها جدی تر بود دیگر به خدمت نظامی بازنگشته و برای درمان به آلمان و سپس آمریکا منتقل شدند.

 

آلیسا فراح در مصاحبه ای با برنامه پادکستی جدید One Decision که مجریان برنامه "میشل کوسینسکی" روزنامه نگار سابق  سی ان ان و "سر ریچارد دیرلو" رئیس سابق آژانس اطلاعات خارجی "ام آی سیکس" بریتانیا بودند، ساعات حملات موشکی تلافی جویانه ایران به پایگاه های آمریکا در عراق را "سنگین ترین چند ساعت دوران زندگی خود " توصیف کرد.

 

فراح گفت:" وقتی ترامپ در نشست خبری پس از حمله ادعا کرد که حملات موشکی ایران هیچ تلفاتی نداشته است، در آن زمان ادعای او درست بود چون پنتاگون اطلاعات اولیه پس از حمله را در اختیار او قرار داده بود.

 

اما به گفته فراح تلاش برای دستکاری حقایق حملات موشکی ایران از زمانی شروع شد که :" کاخ سفید ترامپ تلاش کرد حملات موشکی ایران به پایگاه های آمریکایی در عراق را ناموفق جلوه دهد و مدعی شود ایرانیان قادر به آسیب زدن به اهداف آمریکایی نشدند، در حالی که هر روز به شمار سربازان ضربه مغزی شده آمریکایی افزوده می شد.

 

او گفت از این تاریخ به بعد و در طول ماه ژانویه 2020 به روز کردن آمار تلفات سربازان آمریکایی از سوی پنتاگون برای کاخ سفید آزار دهنده بود و آنها با به روز رسانی این آمار مشکل داشتند و مدام فشار می آوردند تا وزارت دفاع اعلام آمار تلفات سربازان آمریکایی را به تاخیر بیندازد و هر روز اعلام نکند.

مراسم تشییع پیکر سپهبد شهید قاسم سلیمانی در تهران/ دی ماه 1398/ گتی ایمجز

تلاش ترامپ برای سانسور تلفات حمله ایران به عین الاسد

به گفته فراح او در برابر فشارهای کاخ سفید مقاومت کرده چون معتقد است شفافیت بهترین دوست انسان در مواجهه با حقایق است.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه