ارسال به دیگران پرینت

گوگل | اپلیکیشن‌ | اپ‌های ایرانی

آپارات و فیلیمو از پلی استور حذف شدند

اپلیکیشن‌های آپارات و فیلیمو از فروشگاه گوگل حذف شدند. مجموعه صباایده، صاحب این اپلیکیشن‌ها دلیل حذف آن‌ها را اعلام کرده است.

به تازگی اپلیکیشن‌های آپارات و فیلیمو از فروشگاه گوگل حذف شده‌اند. این اولین‌بار نیست که اپ‌های ایرانی در فهرست تحریم‌های فروشگاه‌هایی نظیر گوگل پلی یا اپ استور اپل قرار می‌گیرند. از سال ۹۶ که اپل شروع به حذف دومینویی اپ‌های ایرانی از اپ‌استور کرد، گوگل پلی هم اقدام به حذف برخی اپ‌های ایرانی مانند اسنپ و تپسی را کرد؛ اما این کار گوگل پلی برعکس اپ استور اپل موقتی بود و چندی بعد گوگل حذف اپلیکیشن‌های ایرانی را متوقف کرد.

 

البته در آن زمان حذف اپلیکیشن‌های اندروید از گوگل‌پلی مشکلات زیادی مشابه اقدام اپل ایجاد نمی‌کرد؛ چرا که سیستم عامل اندروید امکان دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها را از فروشگاه‌های متفرقه به کاربرانش می‌دهد.

 

مجموعه صباایده، که «فیلیمو»، «آپارات» را در زیرمجموعه خود دارد دلیل حذف این اپلیکیشن‌ها از گوگل‌پلی را تحریم‌های بین‌المللی اعلام کرده است. به گزارش زومیت، اپ‌های آپارات و فیلیمو ده روز پیش ایمیلی مبنی‌ بر عدم امکان استفاده از گوگل پلی به‌دلیل بند ۱۶.۵ قوانین توسعه‌دهندگان دریافت کردند. مسئولان این اپلیکیشن‌ها حالا در تلاش هستند تا با انجام مکاتبه از طریق وکلای حقوقی خود در خارج و داخل کشور، مشکل را حل کنند. صباایده دراین‌باره می‌گوید: «پس از آنکه به دلیل تحریم اپلیکیشن‌های آپارات و فیلیمو پس از دریافت ایمیل رسمی از روی گوگل پلی حذف شدند این موضوع از طریق مراجع حقوقی در حال پیگیری است.»

 

متن کامل ایمیل گوگل‌پلی به شرح زیر است:

 

توسعه‌دهندگان صبا ایده، سلام،

این [پیام] اعلانی بر این است که حساب توسعه‌دهندگی گوگل پلی شما بسته شده است.

دلیل بسته شدن: حساب شما بنابه بخش ۱۶.۵ توافقنامه توسعه‌دهندگان بسته شده است:

محصولاتی که روی گوگل پلی قرار می‌گیرند ممکن است مشمول قوانین صادرات، تحریم و مقررات ایالات متحده و دیگر حوزه‌های قضایی باشند. شما [با قرار دادن محصول خود در گوگل پلی] موافقت می‌کنید که از قوانین کنترل صادرات و تحریم‌ها و مقرراتی تبعیت کنید که شامل موارد زیر است:

۱) مقررات صادرات وزارت بازرگانی ایالات متحده

۲) تحریم‌های اقتصادی وزارت خزانه‌داری ایالات متحده

۳) مقررات ITAR (ترافیک بین‌المللی سلاح) وضع شده توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده.

این قوانین و مقررات شامل محدودیت‌هایی بر مقاصد، کاربران و کاربری نهایی می‌شود.

همان‌طور که توضیح داده شد، نقض مکرر یا جدی این سیاست‌ها ممکن است منجر به بسته‌شدن حساب توسعه‌‌دهنده گوگل پلی شما و حساب‌های مرتبط با آن می‌شود.

لطفا حساب توسعه‌دهنده‌ی جدیدی ایجاد نکنید. ما فعلا حساب شما را بازیابی نمی‌کنیم.

تیم گوگل

 

منبع: شهر آرا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه