خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

بازدید هوایی رئیس‌جمهور از وضعیت هورالعظیم

رئیس‌جمهور از آخرین وضعیت تالاب هورالعظیم در استان خوزستان به‌صورت هوایی بازدید کرد.

 سید ابراهیم رئیسی که صبح امروز جمعه در سفره یک روزه به خوزستان از طریق بالگرد و به‌صورت هوایی ضمن بازدید از تالاب هورالعظیم، آخرین وضعیت این تالاب را مورد بررسی قرار داد.

این تالاب به دلیل تأمین نشدن حق آبه آن در هفته‌های گذشته محل اعتراض مردم و فعالان محیط زیست استان خوزستان بود.

 اشتغال یک مسئله محوری برای دولت سیزدهم است

همچنین بنا برگزارش ایرنا سید ابراهیم رییسی جمعه در آیین افتتاح آبرسانی به منطقه محروم جفیر در استان خوزستان بیان کرد: رفع مشکل بیکاری یکی از مهم ترین دغدغه های این دولت است و در این راه تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت.

وی گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده تلاش می شود تا با توسعه صنایع و نیز بخش کشاورزی  قسمت زیادی از معضل بیکاری را در استان برطرف نماییم.

رییس جمهوری ضمن تقدیر از عملکرد گروه های جهادی در آبرسانی به مناطق مختلف استان بیان کرد: امید است در سایر روستاهای خوزستان همچون روستای جفیر آبرسانی با این توان انجام گیرد.

 

حجت الاسلام رییسی ادامه داد: در کنار مردم انقلابی خوزستان هستیم و با تمام توان به فکر حل مشکلات خوزستان خواهیم بود. وی افزود: مسیر هویزه و دشت آزادگان همواره مسیر زائران اباعبدالله بوده است و باعث برکات این منطقه شده است.

دیدار رییس جمهوری با مردم روستای جفیر در شهرستان هویزه

از طرفی سید ابراهیم رییسی در سفر خود به خوزستان برای افتتاح ۲ طرح آبرسانی در روستای جفیر از توابع شهرستان هویزه حضور یافت و برای اطلاع از مشکلات و کمبودهای این منطقه، بین مردم این روستا رفت و از نزدیک جویای وضعیت و مشکلات این منطقه شدند.

وی در این دیدار بیان کرد: مردم این منطقه مردم مقاوم و شهید داده هستند و در هشت سال دفاع مقدس مشکلات و سختی‌های زیادی تحمل کرده‌اند.

رییس جمهوری افزود: مردم خوزستان به ویژه روستاییان در تمامی مسایل و مشکلات خوش درخشیدند و وظیفه دولت به عنوان خدمتگذار این است که در خدمت مردم باشد.

وی ادامه داد: در این مدت با همت گروه‌های جهادی و بسیج و سپاه آبرسانی به مناطق مختلف استان انجام گرفته است.

رییس جمهوری صبح روز جمعه در نخستین سفر استانی کابینه سیزدهم، برای بررسی مشکلات خوزستان از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید قاسم سیلمانی وارد اهواز شد. رییس جمهوری را در این سفر جمعی از اعضای کابینه از جمله وزرای نیرو، کشور، جهاد کشاورزی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، و رییس سازمان برنامه و بودجه همراهی می‌کنند.

امروز با حضور رییس جمهوری ۲ طرح آبرسانی در روستای جفیر از توابع شهرستان هویزه به بهره‌برداری رسید.

 

منبع: اقتصاد 24
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه