ارسال به دیگران پرینت

ورود اولین محموله از سامانه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ به ترکیه

مسکو و آنکارا دومین قرارداد «اس-۴۰۰» را در آینده نزدیک امضا می‌کنند

رئیس شرکت «روسو بورون اکسپرت» که مسئول صادرات تسلیحاتی روسیه به خارج است، از امضای دومین قرارداد مسکو و آنکارا برای فروش سامانه «اس-۴۰۰» در آینده نزدیک خبر داد.

به رغم ادامه هشدارهای آمریکا به ترکیه درباره استفاده از سامانه پدافند موشکی اس-۴۰۰ ساخت روسیه، یک مقام مسکو اعلام کرد که دو کشور تا قبل از پایان سال جاری میلادی دومین قرارداد خرید و فروش این سامانه را امضا می‌کنند.

منابع رسانه‌ای گزارش دادند، «الکساندر میخیف» رئیس شرکت «روسو بورون اکسپرت» روسیه در سخنرانی در یک نشست نظامی در روسیه درباره احتمال امضای دومین قرارداد با ترکیه برای فروش سامانه اس-۴۰۰ خبر داد.

به گزارش «تله تریدر»، مدیر این شرکت مسئول صادرات تسلیحاتی روسیه به خارج اعلام کرد، انتظار می‌رود که در اینده نزدیک و در همین سال جاری (۲۰۲۱) قرارداد بین مسکو و آنکارا برای این سامانه نهایی شود.

اظهارنظر این مقام روس در شرایطی انجام شده که به رغم هشدارهای واشنگتن، مسکو و آنکارا در سال ۲۰۱۷ برای فروش اس-۴۰۰ روسیه به ترکیه توافق امضا کردند.

اواخر تیرماه ۱۳۹۸ وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد اولین محموله از سامانه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ وارد ترکیه شد. بر اساس بیانیه این وزارتخانه، این محموله در پایگاه هوایی «مرتد» در نزدیکی آنکارا مستقر شده بود.

آمریکا و برخی کشورهای عضو ناتو بارها به ترکیه درباره خرید و استفاده از اس-۴۰۰ هشدار دادند و واشنگتن در همین ارتباط آنکارا را تحریم کرد.

 

منبع: فارس
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه