ارسال به دیگران پرینت

واکسن فایزر دوشنبه به تأیید کامل می رسد | التهاب قلبی از عوارض تأییدشده واکسن

سازمان غذا و داوری آمریکا قصد دارد، روز دوشنبه هفته جاری تأیید کامل واکسن فایزر را اعلام کند. این در حالی است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و آژانس دارویی اروپا عوارض این واکسن مانند التهاب قلبی را تأیید کرده‌اند.

 نیویورک تایمز، سازمان غذا و داوری آمریکا تصمیم دارد، روز دوشنبه هفته جاری تأیید کامل واکسن فایزر را اعلام کند. 

سازمان غذا و داروی آمریکا با هدف برانگیختن اعتماد عمومی به واکسیناسیون، برنامه خود برای تأیید کامل واکسن کرونا فایزر/بیون تک را تسریع کرده است. این سازمان در حالی تصویب واکسن شرکت فایزر را بررسی می کند که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های آمریکا و آژانس دارویی اروپا ارتباط برخی از عوارض مانند التهاب قلبی را با این واکسن را تأیید کرده اند. همچنین طبق اعلام رسانه های آمریکا، برخی از موارد مرگ و میر مرتبط با تزریق واکسن نیز در حال بررسی است.

منابع آگاه  گفته اند، مقامات نظارتی اف دی ای قصد داشتند تا روز جمعه این فرایند را به پایان برسانند، اما همچنان در حال کار بر روی حجم زیادی از کاغذبازی و مذاکره با شرکت فایزر بودند.

بر اساس این گزارش، مهلت غیر رسمی برای تأیید کامل واکسن، در 6 سپتامبر تعیین شده بود؛  این تصویب می تواند کمپین های ضد واکسیناسیون را متقاعد کند که این واکسن موثر است و در عین حال به مقامات محلی درباره اجرای قوانین واکسیناسیون آزادی عمل دهد. 

 

منبع: برخط نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه