ارسال به دیگران پرینت

خوانش شعرهای ایرانی در جشنواره «مِدلین» کلمبیا

از قاره کهن آسیا علاوه بر «علی احمد سعید ادونیس» و «محمد الأمین الکرخی»، شاعرانی از کشورهای یمن و فلسطین در این رویداد معتبر ادبی حضور دارند.

منصور جهانی ـ با شعرخوانی «محمد الامین الکرخی» مترجم آثار شعری زنده‌یاد عباس کیارستمی و شاعران مطرح ایرانی، سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر «مِدلین» در کشور کلمبیا برگزار می‌شود.

«محمد الأمین الکرخی» Muhammad Amin Al-Karkhi شاعر عراقی و مترجم آثار شعری روانشاد عباس کیارستمی کارگردان، شاعر و عکاس سرشناس و شاعران مطرح ایرانی از جمله؛ سهراب سپهری، فروغ فرخزاد، صادق رحمانی و بیژن جلالی و با قرائت شعرهایی درباره تبعید؛ فعالیت‌های دومین روز سی و یکمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر «مِدلین» Medellin یعنی روز دوشنبه 10 مرداد ماه جاری (2 آگوست 2021) در شهر مدلین در کشور کلمبیا را افتتاح مى‌کند.

از قاره کهن آسیا علاوه بر «علی احمد سعید ادونیس» و «محمد الأمین الکرخی»، شاعرانی از کشورهای یمن و فلسطین در این رویداد معتبر ادبی حضور دارند.

جشنواره بین‌المللی شعر «مِدلین» در سال 1991 آغاز به کار کرد و در سی و یکمین دوره خود، میزبان 185 شاعر و میهمانان سرشناس ادبی از 100 کشور و از پنج قاره ا جهان ست که از روزهای 10 مرداد ماه تا 7 شهریور ماه سال‌جاری (1 تا 29 آگوست 2021) در شهر مدلین در کشور کلمبیا برگزار می‌شود.

اوایل تیر ماه امسال، همزمان با سالروز تولد زنده‌یاد عباس کیارستمی، کتاب «شبی دوخته‌شده با آذرخش» (لیْل مُرَصَّع بُرُوقاً) ترجمه تمامی آثار شعری این کارگردان و شاعر ایرانی با ترجمه «محمد الأمین الکرخی» شاعر عراقی و«رشید وحتی» Rachid Ouhti شاعر مراکشی به زبان عربی در چارچوب هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «کاپ اسپارتل» Cap Spartel توسط انتشارات کریستال Khemisset در شهر طنجه در کشور مراکش رونمایى و معرفی شد و در اختیار علاقمندان به کتاب و کتاب‌خوانی در کشورهای مختلف آفریقایی و جهان عرب قرار گرفت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه