خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

وزارت نیرو با شیرین‌سازی آب دریای خزر موافقت کرد +جزئیات

مطالعات و برآورد‌های متعددی در این باره انجام شده و درخواست استان مجوز ۱۰۰ میلیون مترمکعب شیرین‌سازی آب دریای خزر است تا ۵۰ میلیون مترمکعب آب شیرین تولید شود که عمدتا در شهرستان‌های غرب استان از جمله بندرترکمن، گمیشان، کردکوی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

دیرعامل آب منطقه‌ای گلستان از موافقت وزارت نیرو برای شیرین‌سازی آب دریای خزر خبر داد و گفت: مجوز شیرین‌سازی ۳۲ میلیون مترمکعب از آب دریای خزر صادر شده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای گلستان از موافقت وزارت نیرو برای شیرین‌سازی آب دریای خزر خبر داد و گفت: مجوز شیرین‌سازی ۳۲ میلیون مترمکعب از آب دریای خزر صادر شده است.

سیدمحسن حسینی با بیان اینکه تقریبا همه آب شرب استان از منابع زیرزمینی تأمین می‌شود، اظهار داشت: بخش زیادی از آب شرب در استان از منابع سفره‌های زیرزمینی بوده و غیرقابل اتکا است برای همین در برنامه‌های میان مدت به دنبال استفاده از ظرفیت سد‌ها هستیم. بخشی از آب شرب استان را هم در افق ۱۴۲۵ باید از طریق شیرین سازی آب دریا تأمین کنیم.

وی گفت: مطالعات و برآورد‌های متعددی در این باره انجام شده و درخواست استان مجوز ۱۰۰ میلیون مترمکعب شیرین‌سازی آب دریای خزر است تا ۵۰ میلیون مترمکعب آب شیرین تولید شود که عمدتا در شهرستان‌های غرب استان از جمله بندرترکمن، گمیشان، کردکوی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان گلستان افزود: پیگیری‌های زیادی را از سال ۹۸ تاکنون انجام دادیم و بر اساس این پیگیری‌ها فعلاً با بخشی از این درخواست موافقت شده است. بر همین اساس حدود ۳۲ میلیون متر مکعب مجوز شیرین سازی برای تامین نیاز شرب و بهداشتی نقاط جمعیتی از آب دریای خزر در افق ۱۴۲۵ موافقت شده است.

 

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ملت ارسالی در

  وزرات نیرو می‌تواند سلول خورشیدی را قسطی در اختیار مردم قرار دهد یا نیروگاه بادی با سرمایه مردم درست کند آب خلیج فارس را شیرین ودر اختیار شرق کشور قرار دهد فکر هست اما همت........

 • Hamed ارسالی در

  آب رودخانه آب شیرینه.بجای اینکه آب شور رو شیرین کنن.آب رودخانه رو نگذارن شور بشه!!!

 • ناشناس ارسالی در

  اقدام خوبی میتونه باشه

 • ناشناس ارسالی در

  وزارت نیرو تاریخ مصرف گذشته بیجا کرد . دولت بنفش نکبت هورالعظیم رو خشک کرد دریاچه ارومیه رو کشت زاینده رود رو از بین برد حالا هم نوبت خزره. خزر داره زیر بار شیرابه های زباله و فاضلاب سرازیر شده بهش جوون میده .نمیفهمین؟؟؟ نه! معلومه که نمی فهمین!!!

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه