ارسال به دیگران پرینت

وزیر خارجه هند: با ظریف گفت‌و‌گوی پر باری داشتم

وزیر خارجه هند در پیامی توییتری خبر داد، با همتای ایرانی خود درباره روابط دو جانبه دهلی نو و تهران گفت‌و‌گوی پر باری انجام داد.

«سوبرامانیام جایشانکار» وزیر خارجه هند روز چهارشنبه (امروز) از گفت‌وگو با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران خبر داد.

وزیر خارجه هند که در سفر شانزدهم تیرماه به تهران با محمد جواد ظریف و همچنین آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور منتخب ایران دیدار کرده بود، امروز چهارشنبه با وزیر خارجه ایران گفت‌و‌گو کرد.

«سوبرامانیام جایشانکار» در پیامی توییتری در این باره نوشت: «خوب است که با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران صحبت کردم. یک گفت‌و‌گوی پر بار درباره روابط دوجانبه‌مان (داشتیم)».

هر چند وزیر خارجه هند توضیحات بیشتری درباره محور رایزنی او و وزیر خارجه ایران ارائه نداد اما طی هفته‌های اخیر رسانه‌ها از رایزنی‌های دو کشور درباره روابط دوجانبه، مسائل منطقه و به ویژه افغانستان خبر داده‌اند.

وزارت امور خارجه ایران درباره رایزنی محمدجواد ظریف و سوبرامانیام جایشانکار اعلام کرد، وزیر امور خارجه ایران و همتای هندی او صبح امروز (چهارشنبه) در تماسی تلفنی در خصوص آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف، مسائل مهم منطقه به ویژه اوضاع در افغانستان به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

پیش از این یک منبع مطلع درباره سفر شانزدهم تیر ماه جایشانکار به تهران به خبرنگار فارس گفته بود که وزیر خارجه هند در این سفر حامل پیام نخست‌وزیر هند برای رئیس جمهور منتخب ایران بود و در دیدار با محمدجواد ظریف درباره مسائل دوجانبه و موضوعات منطقه‌ای تبادل نظر کرد.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه