ارسال به دیگران پرینت

آمریکا: 97 درصد بستری ها و 99.5 درصد مرگ های کرونایی از میان واکسن نزده ها

مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا، موج جدید شیوع سویه دلتا کرونا را موج همه گیری در میان واکسینه نشده ها توصیف کرده است.

نتایج آمار اعلامی وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا نشان می دهد طی 2 هفته گذشته شیوع سویه دلتا ویروس کرونا در این کشور رو به افزایش بوده و آمار بستری ها و مرگ و میر ها را افزایش داده است.

بر اساس آمارهای اعلام شده وزارت بهداشت و مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها در آمریکا، همه گیری اخیر سویه دلتا را می توان بیشتر یک همه گیری در میان واکسن نزده ها توصیف کرد.

حدود یک سوم از جمعیت 350 میلیونی ایالات متحده آمریکا بنا به دلایل مختلف از جمله عدم اعتماد به واکسن کرونا، تاکنون واکسن نزده اند و شیوع سویه دلتا طی هفته های گذشته در بیش از 45 ایالت آمریکا بیشتر همین گروه از افراد را درگیر کرده است.

اطلاعات دانشگاه "جان هاپکینز" نشان می دهد طی دو هفته گذشته آمار بستری ها و مرگ و میرها در ایالات متحده آمریکا  با شیبی قابل ملاحظه در حال افزایش است.

متوسط ​​تعداد مبتلایان روزانه کووید19 طی هفته گذشته در آمریکا 32 هزار و 278 مورد بوده که این میزان حدود 66 درصد نسبت به میانگین روزانه هفته قبل و 145 درصد نسبت به میانگین روزانه دو هفته پیش افزایش دارد.

همچنین به طور متوسط طی هفته اخیر روزانه 258 آمریکایی در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده که این میزان 13 درصد بیشتر از موارد مرگ و میر در یک هفته پیشتر از آن است.

بر اساس آمار اعلامی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده هم اکنون تعداد 24 هزار و 923 نفر در اثر ابتلا به کووید19 در بیمارستان های ایالت های آمریکا بستری هستند. این میزان بستری نسبت به یک هفته قبل حاکی از افزایش 26 درصدی و نسبت به دو هفته قبل  افزایش 50 درصدی داشته است.

دکتر "راشل والنسکی"  مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده آمریکا درباره تاثیر واکسن در موارد بستری و فوتی های جدید در آمریکا گفته است: " یک موضوع مشترک در جریان شیوع سویه جدید ویروس کرونا (سویه دلتا) در ایالات متحده قابل مشاهده است و آن این است که می توانیم آن را موج همه گیری در میان واکسینه نشده ها بدانیم."

 دکتر والنسکی افزود؛ بیش از 97 درصد از افرادی که در موج جدید و طی 2 هفته گذشته در بیمارستان ها بستری می شوند از میان واکسینه نشده ها هستند و از لحاظ مرگ و میر نیز طی 2 هفته گذشته 99.5 درصد از فوتی های کرونا از میان واکسینه نشده هاست.

این مقام بهداشتی فدرال ایالات متحده آمریکا تاکید کرد؛ واکسن زدن افراد در اسرع وقت "سریعترین و موثرترین راه برای برون رفت از این بیماری همه گیر است."

 

 

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه