ارسال به دیگران پرینت

جنگل‌های مریوان در آتش میسوزند

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان گفت: ۲ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط روستای هنجیران مریوان اتفاق افتاده که از ساعاتی قبل شعله‌ور شده است.

آزاد نامداری اظهار کرد: ۲ فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط روستای هنجیران مریوان اتفاق افتاده که از ساعاتی قبل شعله‌ور شده است.

وی با بیان اینکه این آتش‌سوزی از دیروز شروع شده و چندین مرحله خاموش و دوباره شعله‌ور شده است، گفت: ۲ تیم از کارکنان یگان حفاظت اداره منابع طبیعی مریوان به همراه انجمن‌های زیست محیطی و مردم روستا در حال اطفای حریق هستند.

به گفته رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان، آتش‌سوزی دیروز این منطقه با تلاش چند ساعته مهار شد ولی از ساعتی قبل با سرازیر شدن کنده‌های زغال از مناطق بالادستی دوباره شاهد شعله‌ور شدن آتش بودیم.

نامداری خاطرنشان کرد: وجود جنگل‌های بلوط، شیب‌دار بودن این محدوده و پوشش گیاهی زیاد آن مهار آتش‌سوزی را با سختی مواجه کرده است.

وی با تاکید براینکه شدت آتش‌سوزی به اندازه محدوده روستاهای دوله بید و دره‌وران نیست، گفت: فعالان زیست‌محیطی و تیم‌های یگان حفاظت اداره منابع طبیعی هم‌اکنون در محل هستند.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مریوان اذعان کرد: آمار دقیق از اینکه چه سطحی از جنگل‌ها دچار آسیب شده نداریم، انشاءالله تا ساعت 17 عصر خبر قطعی در این رابطه در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

نامداری در پایان با بیان اینکه 10  روز قبل هم طی فقره آتش‌سوزی در جنگل‌های بلوط این شهرستان ۴۲۳ هکتار دچار آتش‌سوزی شد، اضافه کرد: با کمک بالگرد مرکز کنترل و پشتیبانی اطفای حریق هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اطفای حریق بصورت کامل انجام شد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه