ارسال به دیگران پرینت

جیره بندی آب در تهران | دمای هوا در خرداد 1400 گرم‌تر از میانگین ۵۰ ساله است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفته که علی رغم کاهش بارندگی ها و ایجاد محدودیت در تامین آب تهران اما تلاش ما این است که در هیچ نقطه ای از تهران قطع آب نداشته باشیم و به طور کل موضوع جیره بندی آب در تهران در دستور کار نیست. وی با بیان اینکه تمام تلاش این شرکت بر این است که هیچ نقطه‌ای از این استان با قطع آب مواجه نشود، گفت: یک ساعت قطع آب در تهران، خستگی را بر تن‌مان باقی می‌گذارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفته که علی رغم کاهش بارندگی ها و ایجاد محدودیت در تامین آب تهران اما تلاش ما این است که در هیچ نقطه ای از تهران قطع آب نداشته باشیم و به طور کل موضوع جیره بندی آب در تهران در دستور کار نیست.

محمدرضا بختیاری با بیان اینکه بهره‌برداری از تصفیه‌خانه ششم آب تهران باعث شد تا شهر تهران با دغدغه نوبت‌بندی آب مواجه نشوند، اظهار کرد: اکنون ۵۰۰ لیتر آب در ثانیه از این تصفیه‌خانه وارد شبکه می‌شود و طی چند روز آینده با تکمیل فرایند تصفیه به ۱۰۰۰ لیتر در ثانیه خواهد رسید.

وی با بیان اینکه فروردین امسال بی‌سابقه‌ترین شرایط بارش در استان تهران بوده یعنی ۲.۳ میلی متر که این رقم در مدت مشابه سال قبل ۱۳۲ میلی‌متر ثبت شده است، گفت: آمارهای رسمی بیانگر کاهش ۳۷ درصدی بارش‌های استان نسب به سال آبی گذشته بوده به طری که از ابتدای سال جاری آبی تا پنجم خردادماه ۲۸۹ میلی‌متر در استان تهران بارش ثبت شده که این مقدار، سال گذشته ۴۵۷ میلی‌متر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران ادامه داد: گزارش‌های هواشناسی حاکی از آن است که دمای هوا در خرداد امسال تا پایان تابستان در بخش بزرگی از کشور به‌طور میانگین یک درجه گرم‌تر از میانگین ۵۰ ساله است که این مسئله متولیان امر آب‌رسانی را با چالشی بزرگ روبرو خواهد کرد.

بختیاری با بیان اینکه امسال تنها سالی است که میزان بارندگی هیچ‌یک از استان‌های کشور حتی استان‌های شمالی به میزان بارندگی پارسال نرسیده است، گفت: افزایش دمای هوا از یک سو و کاهش بی‌سابقه بارندگی‌های کشور در نیم قرن اخیر از سوی دیگر شرایطی را فراهم کرده که باید برای مصرف هر لیتر آب هم برنامه‌ریزی وجود داشته باشد اما گزارش‌ها حاکی از بی توجهی به مدیریت مصرف آب در بخش‌های مختلف است.

به گفته وی، در این میان وضعیت ذخیره برفی سدها نیز حال و روز خوشی ندارد؛ سد لتیان ۴۴ درصد، سد امیرکبیر (کرج) ۷۷ درصد و سد طالقان ۸۸ درصد در مقایسه با سال قبل کاهش ذخیره برفی دارند. افزون بر این، قطع مکرر برق در شهر تهران افزایش محسوس مصرف آب را به دنبال داشت.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه تمام تلاش این شرکت بر این است که هیچ نقطه‌ای از این استان با قطع آب مواجه نشود، گفت: یک ساعت قطع آب در تهران، خستگی را بر تن‌مان باقی می‌گذارد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    همیشه تابستانهاهمین خبرها رو داریم

  • ناشناس ارسالی در

    من کارشناس نیستم ولی مصرف کننده هستم جیره بندی برعکس مصرفبیشتر رو در پی دارد زیرا افرادی از قبل اب رو ذخیره میکنند ودر زمان قطع اب چون واسواس دارند به محض وصل شدن اب تمام اشپزخانه وظروف ولباس وحام ودستشوی رو چون کثیف کاری میدانستند میشورن بنابراین بیشتر اسراف میشه ولی اگر اب رو به جای قطع کردن فشار کم باشه مردم کمتر استفاده کرده واسراف هم نمیشه من خودم واسواسی هستم ومصرفم در قطع اب دوبرابر میشه کاری هم به هزینه ش ندارم چون بهداشت برام مهتره

  • ناشناس ارسالی در

    ابرها را باید در بهار بارور میکردید دوماه است که در بابلسر هستم تقریبا هر روز ابرهای متراکم و بارور از بالای سرمان به سمت شرق و مناطق تهران و خراسان و زنجان در حرکت بوده اما هیچ بارشی نشده و علت فیزیکی ان بارور کردن ابرها در ترکیه و اسراییل است چون اب ها و کلا اب و هوای تیران تحت تاثیر مدیترانه است در نتیجه این بارورکردن اب ها در قبل از مرزهای ایران خود سبب عقیم شدن انها با سیلابی شدن اب ها در منطقه بعدی خواهد شد در ایران هم اگر بارور ونیم قطعا بارش ایجاد خواهد شد ولی مسئولین از ترس سیلاب و خسارات ان اینکار را نمی کنند در حالی که با پهن کردن رودخانه ها و لایروبی رودخانه ها و سدها و تقویت پلها و پیشبیتی اوًا براحتی میشود این نگرانی را حل کرد البته اگر اراده ای باشد ..‌‌‌

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه