خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

حادثه در کارخانه فولاد زرند + جزئیات

حادثه فنی در مجتمع فولاد زرند باعث ایجاد حادثه در این کارخانه شد و به گفته مسئولان قسمت خسارت دیده کارگاه ظرف امروز و فردا آماده می‌شود. ماشاءالله سهراب‌نژاد مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان با اشاره به جزئیات این حادثه با بیان اینکه در جریان خروج سرباره مواد مذاب از کوره بلند مجتمع فولاد زرند باعث این حادثه شد اظهار داشت: در ادامه با ورود سرباره به حوضچه تخلیه، صدای انفجار ایجاد کرد.

حادثه فنی در مجتمع فولاد زرند باعث ایجاد حادثه در این کارخانه شد و به گفته مسئولان قسمت خسارت دیده کارگاه ظرف امروز و فردا آماده می‌شود.

 در نخستین ساعات بامداد امروز یکشنبه 16 خردادماه مسدود شدن مجاری در جریان خروج سرباره مذاب چدن از کوره بلند مجتمع فولاد زرند باعث ایجاد حادثه در این کارخانه شد. 

ماشاءالله سهراب‌نژاد مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان با اشاره به جزئیات این حادثه با بیان اینکه در جریان خروج سرباره مواد مذاب از کوره بلند مجتمع فولاد زرند باعث این حادثه شد اظهار داشت: در ادامه با ورود سرباره به حوضچه تخلیه، صدای انفجار ایجاد کرد.

وی به انتشار تصاویر و اخبار در برخی از سایت‌ها اشاره کرد و گفت: به خوشبختانه به کوره بلند خسارت ایجاد نکرد و شایعات فضای مجازی و موضوع خرابکاری مجتمع فولاد زرند را تکذیب می‌کنم.

مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان با اشاره به جزئیات خسارت وارد شده به این مجتمع بیان کرد: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی نداشته و خسارات وارد شده به لوله هیدرولیک جزیی و در حد نظافت حیاط اطراف همان پرتاب مواد مذاب سریز است.

وی با بیان اینکه کارگاه حادثه دیده در حال آماده‌سازی است افزود: این قسمت ظرف امروز و فردا آماده شده و مشکل خاصی برای مسیر کار وجود ندارد.

علی صادق‌زاده فرماندار زرند نیز با بیان اینکه حادثه فنی در مجتمع فولاد زرند ایرانیان هیچ گونه خسارت جانی نداشته است اظهار داشت: در جریان خروج سرباره مذاب چدن از کوره بلند مجتمع فولاد زرند و در اثر تماس با هیدرولیک مسدودکننده مجاری، صحنه آتش‌سوزی ایجاد و در ادامه با ورود سرباره به حوضچه تخلیه، صدای انفجار ایجاد شده که خوشبختانه هیچ گونه تلفات و یا حتی آسیب انسانی و تجهیزاتی ایجاد نشده است.

وی با بیان اینکه در نخستین دقایق بروز حادثه در این کارخانه، ستاد مدیریت بحران شهرستان به حالت آماده باش کامل در آمد افزود: نیروهای سازمان آتش‌نشانی زرند با کمک سازمان آتش‌نشانی کرمان در کوتاه‌ترین زمان ممکن پس از حادثه به محل اعزام شدند.

فرماندار زرند ادامه داد: تعداد چهار دستگاه خودروی آمبولانس اورژانس و فوریت‌های پزشکی زرند و همچنین نیروهای یگان امداد، انتظامی و امنیتی ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان نیز بلافاصله با هماهنگی ستاد بحران به محل حادثه اعزام شدند.

وی با تکذیب موضوع خرابکاری مجتمع فولاد زرند گفت: این حادثه فرصت را برای موج سواری و سوءاستفاده رسانه‌های معاند و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی در آستانه برگزاری انتخابات فراهم کرد.

صادق‌زاده ادامه داد: رسانه‌های معاند و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی تلاش کردند تا با فرافکنی، دروغ پردازی و جهت‌دهی مغرضانه به اصل واقعیت، زمینه ساز ناامنی، آشوب و مخل سلامت روانی جامعه شوند.

روابط عمومی کارخانه فولاد زرند نیز در پی وقوع حادثه در این کارخانه اعلام کرد: با توجه به انتشار تصاویر و اخبار در برخی از سایت‌های خبری، بدینوسیله به اطلاع می‌رساند، در بامداد یکشنبه 16 خردادماه، در جریان خروج سرباره مذاب چدن از کوره بلند مجتمع فولاد زرند و در اثر تماس با هیدرولیک مسدود کننده مجاری، صحنه آتش‌سوزی ایجاد و در ادامه با ورود سرباره به حوضچه تخلیه، صدای انفجار ایجاد که خوشبختانه موجب آسیب انسانی و تجهیزاتی نشده است.

هم‌اکنون در شرایط عادی فعالیت‌های جاری ادامه دارد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه