ارسال به دیگران پرینت

روستاهای آبادان تشنه اند

بخش اروندکنار با ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری جنوب آبادان قرار دارد.

بخشدار اروندکنار گفت:اهالی ۳۴ روستای دهستان‌های منیوحی و نصار از توابع بخش اروندکنار آبادان با مشکل تنش آبی مواجه هستند.

صادق جلالی شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا قطعی و افت فشار آب در فصل گرما در اروند کنار را ناشی از فرسودگی و شکستگی شبکه انتقال دانست و افزود:تلاش‌هایی برای برطرف کردن این مشکل و به حداقل رساندن قطع آب مناطق روستایی اروندکنار انجام شده است.

وی روستاهای ابوصدرین، ابوشکر، آلبوحمید را از روستاهای دارای تنش آبی و قطع آب در چند روز گذشته نام برد و گفت:در صورت رفع نشدن مشکل قطع آب این روستاها اهالی با مشکل جدی مواجه خواهند شد.

جلالی گفت:به منظور به حداقل رسیدن مشکل قطع آب در دهستان منیوحی عملیات ساخت مخزن آب این دهستان در دستور کار قرار دارد و تکمیل آن نیازمند اختصاص اعتبار جدید است ضمن اینکه به زودی دستگاه آب شیریکن اروندکنار وارد مدار خواهد شد.

وی افزود:طبق قول مسئولان اداره آب آبادان به زودی بخش از شبکه آبرسانی غدیر به بخش اروندکنار اختصاص خواهد یافت.

به گفته اهالی اروندکنار شبکه آب آشامیدین این بخش به خصوص مناطق روستایی کاملا فرسوده است که این مشکل باعث افت فشار و قطع طولانی مدت آب آشامیدنی در طول شبانه روز می شود.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    خداوند برای بنده هاش نعمت های فراوان قرار داد ولی اکنون تمام دنیا باید شاهد اتفاقات زیادی از طبیعت باشیم ودر کنارش نتیجه کارهای انسانها که چقدر تلخ خواهد بود این دست روزگار پس تا دیر نشده با خودتان توشه ای از مهر ومحبت وعشق پاک وبی الایش داشته باشید

  • ناشناس ارسالی در

    همه آبادان تشنه است ما که تو سطح شهر میشینیم آب نداریم

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه