ارسال به دیگران پرینت

واشنگتن:

درباره دور بعدی مذاکرات وین نه خوشبین هستیم و نه بدبین

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا درباره اینکه آیا دور بعدی مذاکرات احیای برجام در وین دور پایانی مذاکرات خواهد بود و نتیجه موردنظر حاصل خواهد شد، اعلام کرد که دولت متبوعش به‌صورت احساسی اقدام به پیش‌بینی خوشبینانه یا بدبینانه در این زمینه نمی‌کند.

ند پرایس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که دولت متبوعش درباره احتمال به نتیجه رسیدن مذاکرات احیای برجام در دور بعدی این مذاکرات که هفته آینده در وین برگزار می‌شود، نه خوشبین است و نه بدبین و صرفاً با هوشیاری اهداف خود را در مذاکرات دنبال می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا دور بعد مذاکرات وین برای احیای برجام دور پایانی مذاکرات خواهد بود، اظهار داشت: «ما در این مدت تلاش کرده‌ایم که احساسات را کنار بگذاریم، ما در این مورد نه خوشبین هستیم و نه بدبین. »

وی افزود: «ما درباره اهداف و منافع خود هوشیار هستیم. هدف ما این است که ایران بار دیگر تحت سختگیرانه‌ترین رژیم نظارتی که قبل از برجام سابقه نداشته است، قرار گیرد.»

ند پرایس در خصوص تفاوت مذاکرات کنونی با مذاکراتی که منجر به توافق هسته‌ای موسوم به برجام در سال 2015 شد، توضیح داد: «تفاوت این مذاکرات با مذاکرات سال 2015 این است که ما اکنون یک متن در اختیار داریم. این متن که همان برجام است به ما و ایرانی‌ها می‌گوید که به‌طور کلی چه‌کارهایی باید انجام دهیم.»

وی ادامه داد: «البته وجود این متن بدین معنا نیست که ما پاسخ همه سؤالات را داریم. تاکنون 5 دور مذاکره غیرمستقیم درباره این بوده است که ایران باید چه اقداماتی برای بازگشت به تعهداتش انجام دهد و ما باید چه تحریم‌هایی را برای بازگشت به برجام برداریم. هیچ‌یک از این موارد سیاه و سفید نیستند و همین مسئله باعث شده است که مذاکرات به‌نوعی چالشی باشد.»

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه