ارسال به دیگران پرینت

روزنامه دولتی چین: باید برای جنگ هسته ای با آمریکا آماده شویم

ما باید از قدرت مان و نیز تحمیل عواقب غیر قابل تحمل بر واشنگتن در صورت انجام اقداماتی خطرناک علیه چین، استفاده کنیم تا آنها را هوشیار نگه داریم.

سردبیر یک روزنامه دولتی چین در سرمقاله اخیر خود به دولت پکن توصیه کرده با تقویت نیروی بازدارندگی هسته ای به فکر تقویت توان بازدارندگی هسته ای چین در صورت رویارویی نظامی با آمریکا باشد.

 هو شی جین" سردبیر روزنامه دولتی انگلیسی زبان " گلوبال تایمز" چاپ پکن در  سرمقاله اخیر این روزنامه  با اشاره به تشدید خصومت ایالت متحده آمریکا علیه چین نوشت:" از آنجا که راهبرد مهار استراتژیک چین از سوی دولت آمریکا به طور فزاینده ای تشدید شده است، مایلم دوباره یادآوری کنم که ما باید اقداماتی فوری را در این زمینه انجام دهیم که از جمله مهمترین آنها افزایش سریع تعداد کلاهک های هسته ای و موشکهایی دوربرد قادر به حمل کلاهک هسته ای (بالستیک قاره پیما) که دارای قابلیت ماندگاری بالا در زرادخانه هسته ای کشور باشند. این اقدام سنگ بنای بازدارندگی استراتژیک چین در برابر ایالات متحده خواهد بود."

موشک های بالستیک قاره پیمای (هسته ای) "دانگ فنگ 41" چین در جریان یک رژه نظامی در شهر پکن/ اول اکتبر 2019/ شینهوا

در ادامه آمده است:" ما باید برای رویارویی شدید بین چین و ایالات متحده آماده باشیم. در این سناریو، تعداد زیادی از موشک های قاره پیمای "دانگ فنگ 41 " و "جی ال 2 و جی ال 3" (هر دو موشک بالستیک زیر دریایی با برد بین قاره ای) ستون اراده استراتژیک ما در برابر آمریکا را تشکیل می دهند. تعداد کلاهک های هسته ای چین باید به میزانی برسد که نخبگان حاکم بر ایالات متحده را درباره تصمیم به درگیری نظامی با چین به فکر وادارد."

سرمقاله روزنمامه دولتی چین افزود:" بر این اساس، ما می توانیم واگرایی با واشنگتن را با آرامشی فعالانه مدیریت کنیم تا از یک حادثه جزئی که باعث جنگ می شود جلوگیری کنیم. خصومت آمریکا علیه چین در حال شدت گرفتن است. ما باید از قدرت مان و نیز تحمیل عواقب غیر قابل تحمل بر واشنگتن در صورت انجام اقداماتی خطرناک علیه چین، استفاده کنیم تا آنها را هوشیار نگه داریم."

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه