ارسال به دیگران پرینت

دومین مرحله وام ضروری بازنشستگان +جزئیات

مدیر کل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری از مشخص شدن واجدین شرایط دریافت دومین مرحله وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی این صندوق خبر داد.

محمود مرتضایی‌فرد (مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری) گفت: در دومین مرحله ثبت‌نام اینترنتی دریافت وام ضروری ۱۰ میلیون تومانی، حدود ۳۲۵ هزار نفر درخواست خود را ثبت کردند که پس از بررسی‌های لازم و اولویت‌بندی‌های انجام‌شده، ۱۲۹ هزار و ۷۵۰ نفر واجد شرایط دریافت این تسهیلات شدند که اسامی آنها در درگاه خدمات الکترونیک صندوق به نشانی sabasrm.ir اعلام شده است.

مرتضایی‌فرد ادامه داد: عزیزان بازنشسته و وظیفه‌بگیران تحت پوشش صندوق که در اردیبهشت اقدام به ثبت‌نام اینترنتی کرده بودند از هم‌اکنون می‌توانند از طریق درگاه خدمات الکترونیک صندوق و با وارد کردن مشخصات لازم شامل شماره دفتر کل، شماره ملی و شماره بانک صادرات از نتیجه درخواست خود باخبر شوند.

وی همچنین افزود: در این مرحله نیز مانند مرحله نخست، واجدین شرایط در شش نوبت براساس اولویت‌ها دسته‌بندی شدند که در هر نوبت مبلغ وام به حساب حدود ۲۲ هزار نفر از واجدین شرایط که براساس اولویت‌ها تعیین شده‌اند در بانک صادرات واریز خواهد شد.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه «زمان پرداخت هر نوبت قطعی نیست و بستگی به بانک عامل دارد» گفت: به طور معمول پایان هر ماه نسبت به پرداخت تسهیلات نوبت مربوطه اقدام خواهد شد. زمان پرداخت نخستین نوبت وام ضروری در این مرحله در صورت تامین منابع لازم از سوی بانک احتمالاً پایان خرداد ماه یا اوایل تیرماه ۱۴۰۰ است و مابقی نوبت‌ها در ماه‌های پس از آن پرداخت می‌شود. 

وی با اشاره به متقاضیانی که از میان دریافت‌کنندگان وام ضروری در این مرحله حذف شده‌اند، گفت: همانطور که برای مرحله نخست نیز اعلام شد، ورثه پسر که در سه سال آینده از لیست وظیفه‌بگیری حذف می‌شوند، وظیفه‌بگیران تک‌ورثه‌ای که سن آنان بیش از ۸۰ سال باشد، بازنشستگان و وظیفه‌بگیرانی که حکم ترمیم سال جاری برای آنان صادر نشده باشد و رکوردهایی که فرم رضایت‌نامه وراث آنها در سامانه تایید نشده باشد، چهار دسته‌ای هستند که در ابتدا از لیست واجدان شرایط حذف شده‌اند.

مرتضایی‌فرد در ادامه توضیح داد: پس از حذف این چهار گروه، تمامی متقاضیان باقیمانده بر اساس عواملی چون مجموع مانده وام‌های ضروری دریافتی (به ترتیب از کمترین به بیشترین مجموع وام دریافتی) و حقوق دریافتی (بر اساس آخرین حکم صادره و به ترتیب از کمترین به بالاترین حقوق دریافتی) به صورت سراسری اولویت‌بندی شدند.

 

منبع: همشهری‌آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • پرویز حسنی ارسالی در

  مردم فقط به همتی رای بدید

 • پرویز حسنی جانباز آزاده ارسالی در

  خاک بر سر احمدی نژاد

 • پرویز حسنی آ اد٪ جانباز عصاب روان ارسالی در

  زد باد احمدی همه کاره تو ۸سال احمدی انجام شده

 • پرویز حسنی آ اد٪ جانباز عصاب روان ارسالی در

  آبروی کشور رفت مردم بیچاره توپ بازی از این اداره به آن اداره تاز پاک آزاده هستم کار انجام نمیشه کی به که ی پارتی پول داری برو زیر میز

 • پرویز حسنی آ اد٪ جانباز عصاب روان ارسالی در

  جانباز ۴۰درصد آزاده ۴ سال جهب ۲۲ ماه مستجر ز به ماه

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه