ارسال به دیگران پرینت

جایگزین احتمالی رئیس کل بانک مرکزی

همزمان با تأیید عزم رئیس جمهور برای برکناری‌ عبدالناصر همتی از ریاست کلی بانک مرکزی، باید منتظر معرفی رئیس کل جدید بانک مرکزی در روزهای آتی باشیم.

شایعات مربوط به برکناری عبدالناصر همتی از ریاست کلی بانک مرکزی که آثاری هم در بازار ارز و سرمایه داشته است، توسط همتی تأیید شد و باید در روزهای آتی منتظر معرفی رئیس کل جدید بانک مرکزی باشیم.

آنطور که همتی در کلاب هاوس گفته، حسن روحانی رئیس جمهور با توجه به کاندیداتوری عبدالناصر همتی در انتخابات ریاست جمهوری، به دنبال انتخاب فرد دیگری بعنوان جایگزین همتی در بانک مرکزی است.

همتی گفته که بحثی با رییس جمهور داشتیم، ایشان تاکید کردن اگر در انتخابات بایستید،‌ نمیتوانید رییس کل بمانید چراکه در سیاست های پولی و ارزی اثر می گذارد، من البته گفتم تاثیری ندارد و میتوانم بمانم. با این حال شنیده ام،‌ دیروز هم با چند نفر از دوستان اقتصادی برای جایگزین من صحبت کردند. من مشکلی با تصمیم ایشان ندارم.

همتی البته این را هم گفته که دو روز است در بانک مرکزی حضور ندارد و مدیریت این بانک با اختیارات کامل، برعهده اکبر کمیجانی قائم مقام کنونی بانک مرکزی است.

خبرهای منتشر شده نشان میدهد که حمید پورمحمدی معاون اقتصادی سازمان برنامه، محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور و اکبر کمیجانی قائم مقام کنونی بانک مرکزی جزء گزینه های احتمالی برای ریاست کلی بانک مرکزی در یکی دو ماه باقی مانده از دولت روحانی هستند. هرچند باید منتظر ماند و دید در روزهای آتی چه کسی توسط رئیس جمهور بعنوان رئیس کل بانک مرکزی معرفی خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه