ارسال به دیگران پرینت

عاملان تبلیغ تقلب در امتحانات نهایی بازداشت شدند

معاون اجتماعی پلیس فتا با اشاره به دستگیری عاملان تبلیغ تقلب امتحانات نهایی در فضای مجازی از تمام دانش‌آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: برابر رصدهای صورت‌گرفته در فضای مجازی اعضای دو باند تبلیغ تقلب و دسیسه در امتحانات نهایی دانش‌آموزان و دانشجویان که در پیام‌رسان تلگرام و شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام تبلیغ می‌کردند، مورد شناسایی قرار گرفتند و پس از کسب مجوز قضایی دستگیر و به منظور سیر مراحل قانونی تحویل مقامات ذی‌صلاح شدند.

این مقام انتظامی ادامه داد: اعضای این دو باند در مواجهه با ادله و سایر شواهد به بزه ارتکابی خود اعتراف کرده و اذعان داشتند در بسیاری از موارد پس از دریافت وجه و بیعانه از داوطلبان در ازای شرکت در امتحانات نهایی آنان هیچ‌گونه خدماتی به آنها ارائه نکرده و با این ترفند از طعمه‌های خود کلاهبرداری می‌کردند.

سرهنگ پاشایی افزود: هم اکنون با راه‌اندازی کارگروه‌های ویژه در پلیس فتا تهران بزرگ، استان‌ها و سایر شهرستان‌های کشور بیش از ۱۰۰ پایگاه عملیاتی نظارت و برخورد قانونی، این نوع تخلف و جرایم را رصد می‌کند.

وی گفت: در این راستا با همکاری ویژه با وزارتخانه آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیدگی به این‌گونه تخلفات در جریان بوده و در صورت رویت موارد مشابه و مجرمانه در خصوص دسیسه و تقلب در جریان امتحانات نهایی دانش‌آموزان و دانشجویان برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.

این مقام انتظامی ضمن بیان اینکه در هنگام کشف موارد مجرمانه در این حوزه، صورت اسامی دانش‌آموزان و دانشجویان متخلف نیز به نهادهای اجرایی دو وزارتخانه یادشده به جهت اعمال برخوردهای لازم و قانونی اعلام خواهد شد، از تمام دانش‌آموزان و دانشجویان خواست به هیچ عنوان فریب این تبلیغات را نخورند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا تصریح کرد: خانواده‌ها باید با توجه به اینکه ارتکاب این اعمال مجرمانه و متخلفانه بعضا از سوی فرزندان آنها به صورت مخفیانه صورت می‌گیرد ضمن راهنمایی فرزندان نظارت مستمر و دائمی را بر نحوه فعالیت‌های تحصیلی و امتحانات آنان داشته باشند.

این مقام مسئول به عموم مردم توصیه کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک می‌توانند موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ به جهت برخورد قانونی با متخلفان و مجرمان به پلیس فتا منعکس کنند.

 

منبع: تابناک
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه