ارسال به دیگران پرینت

تاریخ برگزاری اسکار ۲۰۲۲ اعلام شد

آکادمی اسکار با تاکید بر بازگشت زمان برگزاری این رویداد به تاریخ همیشگی خود اعلام کرد که نودوچهارمین دوره خود را در ۲۷ مارس ۲۰۲۲ میلادی مطابق با ۷ فروردین ماه ۱۴۰۱ خورشیدی همانند ادوار پیش از فراگیری جهانی (پاندمی) کرونا برگزار می‌کند.

آکادمی اسکار با تاکید بر بازگشت زمان برگزاری این رویداد به تاریخ همیشگی خود اعلام کرد که نودوچهارمین دوره خود را در ۲۷ مارس ۲۰۲۲ میلادی مطابق با ۷ فروردین ماه ۱۴۰۱ خورشیدی همانند ادوار پیش از فراگیری جهانی (پاندمی) کرونا برگزار می‌کند.

آکادمی اسکار روند برگزاری اهدای جوایز ۲۰۲۲ خود را با تاکید بر بازگشت زمانی این رویداد به ادوار پیش از فراگیری جهانی (پاندمی) کرونا اعلام کرد.

بر این اساس، آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اعلام کرد یکشنبه ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین ۱۴۰۱) زمان اهدای جوایز نود و چهارمین دوره جوایز اسکار خواهد بود.

در حالی که انتظار می‌رفت جوایز اسکار نودوچهارم به تاریخ‌های پیش از پاندمی بازگردد و ۲۷ فوریه ۲۰۲۲ (۹ اسفند ۱۴۰۰) برگزار شود، اما برگزاری مسابقات پربیننده سوپربول که قرار است ۱۳ فوریه (۲۵ بهمن) در لس‌آنجلس انجام شود و مسابقات المپیک زمستانی که ۴ فوریه تا ۲۰ فوریه (۱۶ بهمن تا ۲ اسفند ماه ۱۴۰۰) برگزار خواهد شد، موجب شده که تاریخ‌ها درست با تاریخ‌های برگزاری هر سال مطابقت نداشته باشد.

اما می‌توان گفت اسکار به زمان همیشگی خود پیش از پاندمی بازگشته و در اواخر فصل اول سال برگزار می‌شود. گفته شده اسامی نامزدها نیز سه‌شنبه ۸ فوریه (۲۰ بهمن) اعلام می‌شود. گرچه این تاریخ‌ها به معنی یک ماه زودتر از آن چیزی است که امسال و در ۲۵ آوریل برگزار شد، اما هنوز یک ماه با تاریخ اصلی برگزاری اسکار در سال‌های پیش از این تفاوت دارد.

زمان نهایی برای پخش فیلم‌هایی که می‌خواهند در این رقابت حضور داشته باشند نیز ۳۱ دسامبر (۱۱ دی ماه) تعیین شده که جلوتر از تاریخ ۲۷ فوریه است که امسال به دلیل کرونا تعیین شده بود. به این ترتیب فیلم‌هایی که در رقابت اسکار شرکت می‌کنند در واقع به جای ۱۲ ماه فرصت برای پخش، حدود ۱۰ ماه وقت دارند تا اکران سینمایی شوند.

جوایز مدیران آکادمی (جوایز گاورنرز) هم که امسال به دلیل پاندمی لغو شده بود دوباره بازمی‌گردد و دو ماه زودتر از معمول ۱۵ ژانویه (۲۵ دی ماه) برندگانش را معرفی می‌کند.

مراسم نهار دسته‌جمعی نامزدهای اسکار هم که در اسکار نود و سوم به دلیل پاندمی لغو شده بود دوباره برگزار می‌شود و دوشنبه ۷ مارس این گردهمایی شکل می‌گیرد.

با اعلام این تاریخ‌ها، دیگر جوایز هم‌زمان مانند بفتا و جایزه موسسه فیلم و جوایز منتخب منتقدان و انجمن‌های سینمایی نیز می‌توانند تاریخ‌های معرفی نامزدها و برندگانشان را تعیین کنند.

این مراسم طبق معمول توسط ABC از دالبی تیاتر در بیش از ۲۰۰ منطقه جهان به صورت مستقیم پخش می‌شود.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه