ارسال به دیگران پرینت

زور طلا به ۱۹۰۰ نرسید بیت کوین به ۴۰ هزار

اثر ایران بر بیت کوین

پس از یک روز سخت برای بازپس گیری کانال ۱۹۰۰ دلار ار سوی طلا و رسیدن به قله قیمت ۲۰ هفته ای ، طلا در بامداد امروز به منطقه ۱۸۰۰ دلار در هر اونس برگشت.

طلا پس از یک تلاش عظیم ، توانسته قلعه 1900 دلاری را که 20 هفته قبل از دست داده بود پس بگیرد. اما داستان واقعی این است که آیا به قله مهم خود 2000 دلار می رسد یا خیر؟ باید گفت که تا اینجا امیدوار کننده به نظر نمی رسد.

پس از مدت ها قیمت طلا اولین روز کامل خود را به سختی با ایجاد یک موج در منطقه 1900 دلاری سپری کرد این اتفاق با عملکرد ملایم رقبای اصلی مانند بازده خزانه داری 10 ساله ، شاخص دلار و بیت کوین مطابقت داشت.

بازارهای سهام جهانی نوسانات زیادی داشتند. شاخص های سهام آمریکا در ظهر چهارشنبه بسیار روند کندی داشتند. نوسان در بازار در مورد تسریع فشارهای تورمی اخیر و آنچه که فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی قصد دارند در مورد آن انجام دهند ، ادامه دارد. فدرال رزرو می گوید که افزایش تورم «موقت» است ، اما بسیاری از اقدامات قیمت های بازارها خلاف این را نشان می دهد. در همین حال ، یک مقام بانک مرکزی اروپا روز چهارشنبه گفت که بانک مرکزی اروپا قصد ندارد به زودی برنامه خرید اوراق قرضه (کاهش کمی) را کاهش دهد.

طلا برای تحویل در ماه ژوئن(تیر) در روز یکشنبه پس از بازگشت پیروزمندانه روز سه شنبه به 1900 دلار رسید و به 1،901 دلار رسیده بود که فقط 3 دلار یا 0.2 درصد رشد داشت. بالاترین سطح جلسه روز چهارشنبه 1913.25 دلار بود که از 8 ژانویه(۱۹ دی) به اوج خود رسید.

آینده طلای ۲ هزار دلاری /اثر ایران بر بیت کوین

تاثیر ایران بر بیت کوین 

تصمیم دولت ایران برا ممنوعیت استخراج رمز ارزها در این بازار انعکاس داشته است. سی ان بی سی در گزارشی به این تصمیم پرداخته و نوشته است:" دولت ایران ، ممنوعیت استخراج بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه را اعلام کرد ، حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران، روز چهارشنبه اعلام کرد. زیرا مقامات فرایند پر مصرف انرژی را برای خاموشی در تعدادی از شهرهای ایران مقصر می دانند.روحانی در تلویزیون دولتی گفت: این ممنوعیت بلافاصله قابل اجراست و تا 22 سپتامبر (۳۱ شهریور) ادامه خواهد داشت.پایتخت ایران در تهران و چندین شهر بزرگ دیگر طی چند ماه گذشته با قطع برق روزانه متعدد روبرو شده اند و مقامات آن را مقصر کمبود گاز طبیعی ، خشکسالی طولانی مدت که نیروگاه های برق آبی کشور را با مشکل روبرو کرده است.مقامات دولتی می گویند ، و بیشتر انرژی مصرفی از استخراج بیت کوین از استخراج کننده غیرقانونی یا کسانی که بدون مجوز فعالیت می کنند ، تأمین می شود."

قیمت بیت کوین در بازار بار دیگر به زیر 40 هزار دلار بازگشت ناتوانی بیت کوین در حرکت به سوی سطوح بالاتر دیدگاه جریان کاهشی را تقویت کرد. از دید ناظران تصمیم دولت های مانند چین، امریکا، ترکیه و حتی ایران برای محدودیت گذاشتن در رمزنگاری روند این بازار را با ابهام روبرو کرده است.

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    قانونی و غیر قانونی استخراج ارز دیجیتالی ممنوع شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه