ارسال به دیگران پرینت

صدقه سر "تدبیر" آب هم به زودی قطع می شود| قطعی آب هم به قطعی برق اضافه شد!

صدقه سر "تدبیر" آب هم به زودی قطع می شود. قطعی آب هم به قطعی برق اضافه شد! قطعی آب هم در راه است.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: حتما بروز قطعی آب در تابستان وجود دارد اما تلاش می کنیم با مدیریت فشار شرایط آبرسانی را مدیریت کنیم.

حمیدرضا جانباز:

(در پاسخ به سوالی در خصوص احتمال قطعی یا جیره بندی آب در تابستان سال جاری): حتما بروز قطعی آب در تابستان وجود دارد اما جز سیاست های وزارت نیرو دادن قطعی آب نیست، بلکه تلاش می کنیم با مدیریت فشار شرایط آبرسانی را مدیریت کنیم.

پیش بینی می کنیم قطعی‌های آب را بیشتر در 100 شهر دارای وضعیت قرمز تنش آبی شاهد باشیم.

پیش بینی می کنیم در تابستان گرم امسال، منابع آبی برخی روستاها را از دست بدهیم و تعداد روستاهایی که مجبور به آبرسانی سیار و تانکری هستیم افزایش یابد.

امسال به بیش از 7000 روستا آبرسانی سیار صورت خواهد گرفت.

در تابستان امسال تعداد شهرهای دارای تنش آبی به بیش از 210 شهر خواهد رسید که از این تعداد 100 شهر در وضعیت قرمز تامین آب هستند.

(با بیان اینکه "ذخایر آبی سدهای کشور نسبت به متوسط درازمدت و زمان مشابه سال گذشته با کاهش قابل توجه مواجه است"): فقط در سدهایی که تامین آب شرب می کنند با کمبود 40 درصدی ذخیره آب نسبت به سال گذشته مواجه ایم که در این زمینه وزارت نیرو اولویت تخصیص آب در سدهای مهم و تأثیرگذار را تأمین آب شرب قرار داده است.

(با تأکید بر اینکه با مشترکان پرمصرف آب برخورد می شود): با استفاده از سیستم‌های نرم افزاری به میزان مصرف سنوات گذشته مشترکان دسترسی داریم و به مشترکان پرمصرف اخطارهایی می دهیم و با آنها برخورد می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه