خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

حمله به کاروان آمریکا در عراق

منابع عراقی گزارش دادند که یک کاروان حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکا در جنوب این کشور مورد حمله قرار گرفته است.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز»، بعدازظهر امروز (سه‌شنبه)، گزارش داد که یک کاروان آمریکا در استان «الدیوانیه» (جنوب عراق) هدف حمله قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش، این کاروان حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکایی بوده و تا این لحظه هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است.

منابع عراقی هنوز گزارشی از تلفات جانی و خسارت‌های مادی احتمالی این حمله منتشر نکرده‌اند.

این گزارش در حالی منتشر شده است که منابع عراقی روز گذشته نیز از انفجار بمب در مسیر چند کاروان حامل تجهیزات لجستیک برای نظامیان آمریکا خبر داده بودند.

در طول هفته به تعدد، محموله‌های مورد نیاز نیروهای آمریکایی و همچنین تسلیحات سبک از طریق کامیون‌ها و به واسطه شرکت‌های عراقی از مرز «جریشان» کویت وارد عراق می‌شوند. گذرگاهی که دولت بغداد تسلط و نظارتی بر آن ندارد.

استفاده مداوم ائتلاف آمریکایی از این گذرگاه بدون نظارت دولت مرکزی عراق انتقاد محافل سیاسی این کشور را برانگیخته است، به طوریکه «بدر الزیادی» عضو کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق، چندی پیش بر ضرورت نظارت دولت بر گذرگاه مرزی «جریشان» مانند سایر گذرگاه‌های مرزی کشور تاکید کرد و باقی ماندن این گذرگاه به این شکل را خطری برای حاکمیت عراق دانست.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت انفجارهای مذکور را بر عهده نگرفته است؛ اما گروه‌های مقاومت عراقی بارها بر لزوم خروج نظامیان آمریکایی از عراق بر اساس مصوبه پارلمان این کشور تأکید کرده و گفته‌اند که حملات تا زمان خروج این نیروها ادامه خواهد یافت.

پارلمان عراق، دی ماه سال سال ۹۸، در پی اقدام جنایتکارانه آمریکا در ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس نائب رئیس سازمان الحشد الشعبی، طرح اخراج نظامیان آمریکایی از خاک این کشور را تصویب کرد.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه