ارسال به دیگران پرینت

هیچ پشت پرده‌ای در موضوع خاموشی‌ها وجود ندارد| پشت پرده خاموشی ها از زبان وزیر نیرو

هیچ پشت پرده‌ای در موضوع خاموشی‌ها وجود ندارد. پشت پرده خاموشی ها از زبان وزیر نیرو خواندنی است. وزیر نیرو درباره پشت پرده خاموشی ها صحبت کرد.

وزیر نیرو با بیان اینکه هیچ پشت پرده‌ای برای موضوع خاموشی‌های کشور وجود ندارد، گفت: نه ما و نه هیچ کس دیگر که دل بسته این نظام، کشور و آب و خاک است به ویژه در این شرایط، قطعاً قیود اخلاقی به آن اجازه نمی‌دهد که با هیچ هدف دیگری بخواهد کوچکترین اختلالی در آرامش و آسایش مردم ایجاد کند.

 رضا اردکانیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوال عدم تطابق زمان خاموشی‌ها و برنامه‌های ارائه شده توسط شرکت‌های توزیع، گفت: این تذکر به همکاران صنعت برق داده شده است. جلسات متعددی برای رفع مشکل برگزار شده و این اطمینان حاصل شده که سعی کنیم با توجه به واحد‌هایی که یکی پس از دیگری وارد مدار می‌شوند، به‌رغم افزایش مصرف و گرمی هوا و با توجه به مجموعه مراقبت‌های در حال انجام، به سمت کاهش خاموشی‌های مقطعی و موردی برویم.

وی با اشاره به کاهش خاموشی‌ها در روز گذشته اضافه کرد: اگر جایی هم به ضرورت اقتضا داشت با رعایت همه ملاحظات و اولویت‌ها حتما رعایت اعلام و اطلاع قبلی صورت می‌گیرد.

تکذیب حملات سایبری به شبکه برق کشور

وزیر نیرو شایعه‌ حملات سایبری به شبکه برق کشور را تکذیب و خاطرنشان کرد: خوشبختانه وزارت نیرو مانند همه دستگاه‌های مسئول، نه در این ایام بلکه در کوران جنگ اقتصادی و با توجه به فشارهایی که بود برای مواجهه با این کارها تجهیزات، تدارک و آموزش‌های لازم دیده است. من اطمینان می‌دهم که این اختلال‌های موردی که داشته‌ایم، اصلا به این دلیل نبوده و ان‌شاءالله در آینده هم شاهد چنین مواردی نخواهیم بود.

اردکانیان در ادامه در خصوص استفاده از ظرفیت مناسب کشور برای تولید برق تجدیدپذیرعنوان کرد: بنده، مدیران قبل از من و مسئولان تصیم‌گیر و تصمیم‌ساز کشور، همه بنا دارند کشور به واسطه این نعمت‌های خدادادی مانند روز‌های آفتابی بی‌شمار و شدت تابش بسیار خوب که در اختیار دارد، یکی از کشورهای پیشتاز در امر توسعه تجدیدپذیر‌ها باشد.

وی اضافه کرد: همه‌چیز محیای توسعه صنعت تجدیدپذیر در کشور است، تونل‌های بادی وسیعی در کشور داریم و فقط یک تونل بادی که در مرز افغانستان مشترک است، ظرفیت مطالعه شده آن بالغ بر ۳۰ هزار مگاوات است که این به معنی نصف تمام ظرفیت عملی امروز نیروگاه‌های کشور است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: این ظرفیت‌ها نیازمند سرمایه‌گذاری است، اما متاسفانه تحریم‌ها، سختی‌هایی که هر نوع مبادلات ارز، نقل و انتقالات پول و مراودات بانکی را با مشکل مواجه می‌کرد باعث پا پس کشیدن سرمایه‌گذاران خارجی شد. مهم‌ترین عامل مشکلات سرمایه گذاران داخلی نیز افزایش نرخ ارز است. البته امیدواریم با رفع تحریم‌ها و مشکلات موجود رونق کافی به این صنعت بازگردد.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: درست است که بی‌برقی موقعیت خیلی سختی است، اما بی‌اخلاقی از بی‌برقی به مراتب سخت‌تر است. هیچ پشت پرده‌ای برای موضوع خاموشی‌های کشور وجود ندارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه