ارسال به دیگران پرینت

ارتش:

برگزاری رزمایش پدافند هوایی «سپر آسمان۱۴۰۰» از فردا

رزمایش مشترک «سپر آسمان ۱۴۰۰» با حضور یگان‌های راهبردی جنگ الکترونیک نیرو‌های چهارگانه ارتش، فردا سه شنبه، چهارم خردادماه با محوریت منطقه عمومی اصفهان در گستره وسیعی از کشور برگزار می‌شود.

رزمایش مشترک «سپر آسمان ۱۴۰۰» با حضور یگان‌های راهبردی جنگ الکترونیک نیرو‌های چهارگانه ارتش از فردا سه شنبه با محوریت منطقه عمومی اصفهان در گستره وسیعی از کشور برگزار می‌شود.

آن طور که روابط عمومی ارتش منتشر کرده، امیر دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش، فرماندهی این رزمایش را در قرارگاه تاکتیکی ذوالفقار برعهده دارد.

به گفته امیر سیاری، رزمایش سپر آسمان ۱۴۰۰ کاربردی‌ترین تمرین مشترک حوزه جنگ الکترونیک ارتش در سال‌های اخیر است.

وی همچنین گفته ارتش جمهوری اسلامی ایران زیر ساخت‌های لازم برای دفاع و جنگ الکترونیک را ایجاد کرده و یگان‌های ارتش در این رزمایش در حوزه‌های مختلف از جمله جمع آوری اطلاعات سیگنالی در همه ابعاد در قالب یک رزم الکترونیک دوسویه کنترل شده عملیات‌های رزمی محوله را اجرا خواهند کرد.

تمرین قابلیت‌های دفاع الکترونیک در برابر ریزپرنده‌ها و پهپاد‌های مهاجم، تمرین نفوذ پهپاد‌ها و ریزپرنده‌های هوشمند به مناطق مورد نظر جهت انهدام اهداف از پیش تعیین شده با استفاده از پوشش جنگ الکترونیک، تمرین عملیات رهگیری هوایی و دفاع سایبری و بررسی و تحلیل عملیاتی میزان دقت و سرعت در کشف، رصد و پایش سامانه‌های شنود الکترونیکی بخشی از رزمایش سپر اسمان ۱۴۰۰ خواهد بود.

به گزارش تسنیم، پدافند هوایی یکی از مهمترین حوزه‌ها در نیرو‌های مسلح است که به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی، در اولویت اول قرار دارد و وظیفه اصلی آن حراست از امنیت آسمان کل کشور است.

پدافند هوایی کل کشور از سال ۱۳۸۷ به صورت یکپارچه تحت کنترل یک قرارگاه مرکزی به نام خاتم الانبیا (ص) اداره می‌شود که زیر نظر ارتش فعالیت می‌کند. تمامی یگان‌های پدافندی ارتش، سپاه، بسیج و... در زمان عملیت تحت فرماندهی این قرارگاه هستند.

از سال ۱۳۹۸، نیروی پدافند هوایی ارتش از این قرارگاه جدا شد و به عنوان چهارمین نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران فعالیت خود را آغاز کرد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص) اخیرا با حکم فرمانده معظم کل قوا تغییر کرد و هم اکنون امیر قادر رحیم زاده فرماندهی آن را برعهده دارد.

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه