خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

پایان فصل رویایی طارمی با یک گل و یک پاس گل

بهترین پاسور مسابقات به ایران می آید

پاس گل طارمی در حالت نامتعادل تبدیل به آخرین حرکت ثمربخش او برای اف ثی پورتو در این فصل شد.

تیم پورتو در هفته سی و چهارم و پایانی فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ برتر پرتغال از ساعت 21:30 امشب در ورزشگاه خانگی خود دراگائو به مصاف بلننسس میانه جدولی رفت. یاران طارمی که رقابت بر سر قهرمانی را به اسپورتینگ لیسبون باختند و پیش از این دیدار با 77 امتیاز رتبه دوم خود را نیز حتمی کردند در شرایطی وارد زمین شدند که مهاجم ایرانی خود را در ترکیب اصلی شان داشتند.

 

مهدی طارمی هفته گذشته در حالی موفق به دادن یک پاس گل مقابل ریوه آ شد که در هفته سی و دوم با یک گل و دو پاس گل، نمایش بسیار خوبی از خود به جای گذاشته بود. او در این دیدار هم در ترکیب اصلی پورتو حضور داشت و تلاش کرد تا تعداد پاس گل های خود را بیشتر کند.

گل اول پورتو به بلننسس توسط مهدی طارمی

 

 

پورتو بازی امشب را تهاجمی آغاز کرد و خیلی زود هم موفق به باز کردن دروازه حریف شد؛ این گل را مهدی طارمی در دقیقه 14 به ثمر رساند. روی یک ضد حمله سریع و اشتباه عجیب مدافع بلننسس، اوتاویو در موقعیت تک به تک با دروازه بان قرار گرفت و با از خود گذشتگی، به مهدی طارمی که در موقعیت بهتری قرار داشت پاس داد و این بازیکن با یک بغل پای دقیق توپ را به تور دروازه حریف چسباند. مارکو گروییچ، هافبک کروات پورتو در دقیقه در دقیقه 28 روی پاس ماریو گل دوم را برای تیمش به ثمر رساند تا شاگردان سرجیو کنسیسائو با پیروزی دو بر صفر راهی رختکن شوند.

 

پورتو در نیمه دوم هم به برتری خود ادامه داد و در دقیقه 50 شاهد به ثمر رسیدن سومین گل پورتو بودیم؛ طارمی که طی 2 بازی اخیر 3 پاس داده بود، با ساختن این گل، تعداد پاس گل های خود را به عدد 11 رساند. در این صحنه، او ابتدا با تکلی به موقع در خارج از محوطه جریمه توپ را از بازیکن حریف ربود و در حالی که  تعادل خود را از دست داده بود، بلافاصله از جا برخاسته و با پاسی هوشمندانه تونی مارتینز را در عمق خط دفاعی حریف صاحب یک موقعیت تک به تک کرد که این بازیکن به خوبی با گل کردن پاس طارمی، گل سوم را برای پورتو به ثمر رساند.

کنسیسائو در دقیقه 65 این دیدار مهدی طارمی را از زمین بازی بیرون کشید؛ مهاجم ایرانی پورتو در 25 دقیقه پایانی بازی، جای خود را به اوانیلسون داد.

 

به این ترتیب مهدی طارمی با گلزنی و پاس گلی که در این بازی داد، با 16 گل و 11 پاس گل به کار خود در این فصل با پیراهن پورتو پایان داد. او اگرچه موفق به کسب عنوان آقای گلی لیگ پرتغال نشد اما صاحب عنوان بهترین پاسور مسابقات شد تا در کنار پنالتی های حساسی که در طول فصل برای تیمش گرفت، با عملکردی کاملا رضایت بخش به کار خود در این فصل خاتمه دهد.

 

او حالا به ایران می آید و بعد از کمی استراحت وارد مهمترین رقابت فوتبال ایران در سال پیش رو می‌شود.جایی که شاگردان اسکوچیچ در 4 بازی حساس باید رویای صعود به جام جهانی را زنده کنند.

 

 

 

منبع: ورزش3
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • حافظ ارسالی در

    باید واسه تیم ملی نهایت تلاششون را انجام دهند

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه