ارسال به دیگران پرینت

آتش‌سوزی گسترده در یک برج مسکونی ۱۰ طبقه در غرب تهران | فیلم

سخنگوی آتش‌نشانی تهران از آتش‌سوزی گسترده در یک برج مسکونی ۱۰ طبقه در بزرگراه شهید همت به سمت غرب خبر داد.

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا با اعلام خبر آتش‌سوزی گسترده در یک برج مسکونی در بزرگراه شهید همت اظهار کرد: ساعت 12:14 امروز (28 اردیبهشت) یک مورد آتش‌سوزی گسترده در یک برج مسکونی در بزرگراه شهید همت به سمت غرب، ابتدای جاده وردیج به سامانه 125 اعلام شد که با توجه به حساسیت بسیار بالای آتش‌سوزی بر برجهای مسکونی و امکان تجمع، در لحظات اولیه، ستاد فرماندهی سازمان آتش‌نشانی تهران به‌سرعت آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی را به همراه چندین دستگاه تانکر آب،  نردبانهای هیدرولیکی و خودروهای حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام کرد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران با بیان اینکه محل حادثه یک برج 10 طبقه 60 واحدی بود، افزود: در هر طبقه این برج، 6 واحد مسکونی وجود داشت.

وی تصریح کرد: در طبقه هشتم این برج مسکونی یک واحد حدوداً 120 متری کاملاً شعله‌ور شده به نحویکه شعله‌ها به بیرون زبانه می‌کشید.

ملکی ادامه داد: آثار سوختگی، شکستگی و ذوب شدن در و پنجره‌ها حتی از بیرون کاملاً هویدا و آتش به بخشهایی از واحدهای مجاور سرایت کرده بود.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران گفت: تعداد زیادی از ساکنان در آن وضعیت بسیار ناایمن در واحدهای خود محبوس بودند همچنین دود بسیار غلیظ و متراکم طبقات بالایی مخصوصاً پنجم و ششم را کاملاً فرا گرفته و نفوذ به آن بخشها بسیار سخت بود.

وی خاطرنشان کرد: آتش‌نشانان به هر طریق ممکن خود را به کانون آتش‌سوزی رساندند همچنین تعدادی از ساکنان در لحظات اولیه آتش‌سوزی خود را به خارج از برج مسکونی رسانده بودند.

ملکی افزود: آتش‌نشانان با اتخاذ تدابیر عملیاتی بسیار مناسب به چندین گروه تقسیم شدند و هم از طریق نفوذ به ساختمان و هم با بهره‌گیری از نردبان هیدرولیکی عملیات خود را آغاز کردند.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران با بیان اینکه هر طبقه با مدیریت یک فرمانده جست‌وجو شد، بیان کرد: آتش‌نشانان به دنبال افراد محبوس شده پرداختند.

وی با بیان اینکه آتش خاموش شده است، تصریح کرد: حجم آتش بسیار زیاد بود به نحویکه گچ روی دیوارها تخریب شده و به آجرها رسیده بود و هر چه در واحد مذکور قرار داشت، از بین رفت.

ملکی با بیان اینکه تا به این لحظه با لطف خدا و عملیات به موقع و خوب آتش‌نشانان این حادثه مصدوم و تلفات جانی نداشته البته چند نفر به دلیل دودگرفتگی تحویل عوامل اورژانس شدند، اظهار کرد: هنوز آتش‌نشانان در واحدهای بالایی مشغول جست‌وجوی تکمیلی هستند.


با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    سلام..وای خدای من این ملت ایران چقد دگه باید تقاص پس بدن.. خدایا ...اونایی دزدی میکنن یه بلایی سرشون بیار..مثل یدالله سیف ریئس بانک مرکزی۶۰ تن طلا. ۳۰. میلیارد..دویست میلیارد...قشنگ یه کیفی با پولا ملت ایران کردن..اینا رو باید ببرن تو هواپیما از اون بالا بندازن پایین....من اینو اینجا نوشتم. چون در مورد دزدی سیف زیر مقالش ..نظر نبود..با این پولا طلاها مردم ایران میبایس همه خونه ماشین بهترین زندگی رو داشته باشن..نه از تو سطل اشغال دنبال روزیشون باشن..فقط خدا که ایمان دارم بهش هر چیزی وقت خودشو داره..انشا الله توکل بر خدا میکنیم.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه