ارسال به دیگران پرینت

گودرزوند:

نبض اقتصاد در شفافیت نظام بانکی است

نماینده رودبار در مجلس شورای اسلامی گفت که نبض اقتصاد در شفافیت نظام بانکی است، اگر این شفافیت در نظام بانکی حاکم باشد رانت خواری و فساد خو به خود کم می شود.

مهرداد گودرزوند چگینی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی گزارش کمیسیون اقتصادی در خصوص چگونگی اجرای سامانه های نظارتی در حوزه امور بانکی گفت: نبض اقتصاد در شفافیت نظام بانکی است، اگر این شفافیت در نظام بانکی حاکم باشد رانت خواری و فساد خود به خود کم می شود. این گزارش ناظر بر شفافیت اطلاعات نظام بانکی است و بخش های مهمی از اقتصاد کشور را مورد خطاب قرار داده همچنین به مسائل مهم از جمله فرار مالیاتی، مبارزه با فساد و پولشویی اشاره کرده است. این مسائل اگر در نظام بانکی کشور حل نشود در آینده پیچیده تر خواهد شد.

به گفته وی اصلاح قانون چک و موضوع نصب پایانه های فروشگاهی یک ضرورت اجتناب ناپذیر است و این گونه اقدامات گامی در جهت شفافیت حساب های بانکی خواهد بود. اگر نظام بانکی درست نظارت نشود مشکلات را زیاد می کند. در حال حاضر قوانین متعددی در نظام بانکی کشور است که انسجام لازم از نظام بانکی را می گیرد.

گودروزند در پایان گفت که شفافیت در حساب های بانکی به کاهش فساد، رانت و راه های گریز مفاسد اقتصادی منجر می شود لذا می توان با توجه به راهکارهای موجود در این گزارش بسیاری از مشکلات بانکی کشور را حل و فصل کرد.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه