ارسال به دیگران پرینت

«نازنین زاغری» آزاد است

سخنگوی دستگاه قضا گفت: نازنین زاغری با پایند الکترونیکی بیرون از زندان است و ادعاهای واهی مقامات انگلیسی درباره شکنجه او درست نیست.

غلامحسین اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا  در چهل و سومین نشست خبری خود  با اصحاب رسانه که امروز (سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه) به صورت آنلاین برگزار شد درباره اظهارات مقامات انگلیسی درباره وضعیت نازنین زاغری گفت: وقتی محکوم امنیتی در خارج از زندان و در خانه خود حضور دارد، چرا ادعاهای واهی مطرح می‌شوند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: این فرد آزاد و با قرار تأمین بیرون از زندان است، اینکه گفته می‌شود رفتار ما با او مصداق شکنجه است، درست نیست. تروریست‌های دست پرورده این کشورها، در روزهای اخیر در کشور افغانستان بیش از ۵۰ دختر دانش آموز را به شهادت رساندند و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر را مجروح کردند و یک جنایت علیه بشریت، کودکان و دختران صرفاً به جهت شیعه بودن توسط عوامل دست پرورده غربی‌ها انجام شد و آن‌ها هیچ دلسوزی نسبت به این موضوع ندارند.

اسماعیلی ادامه داد: در مورد کسی که متهم امنیتی است و با قرار تأمین آزاد هست سخن از نقض حقوق بشر می گویند، اما درباره حادثه تلخ افغانستان چیزی نمی‌گوید.

سخنگوی قوه قضاییه درباره وضعیت زندانیان امنیتی مانند نازنین زاغری بیان کرد: محکومیت قبلی او به پایان رسیده است و باید از جمهوری اسلامی ایران تشکر کنند که او بخشی از محکومیت خود را تحت مراقبت الکترونیکی انجام داد و این اقدامی بوده که قوه قضاییه، فردی را که امنیتی بوده در خارج از زندان و تحت نظارت الکترونیکی نگه داشته است.

اسماعیلی تصریح کرد: اکنون این فرد پرونده مفتوح دیگری دارد و با قرار تامین آزاد است و هیچ محکومیتی در داخل کشور برای او وجود ندارد و ارتباطات مختلف خود در داخل و خارج از کشور را دارد و باید در ارتباط با محکومیت جدید او منتظر نظر دادگاه تجدیدنظر باشیم.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

    دیدگاه تان را بنویسید

     

    مولفان

    دیدگاه

    توسعه