خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

کاهش قیمت دلار و خودرو | مصوبه مشکوک شورای رقابت در روزهای اخیر

درحالی که این روزها قیمت دلار و خودرو در سراشیبی نزولی قرار گرفته اند شورای رقابت در اقدامی عجیب و مشکوک اقدام به تصویب افزایش قیمت خودرو کرد.

بنابر مصوبه امروز شورای رقابت:

 ۱- برای تمامی کسانی‌که تا پایان سال ۱۳۹۹ برای خرید خودرو ثبت نام کرده اند و پیش پرداخت داشته اند و مشمول دریافت سود نیستند، افزایش قیمتی موضوعِ بند ۲ تعلق نمی‌گیرد.

۲- بر اساس تورم بخشی یکساله اعلام شده توسط بانک مرکزی و پس از کسر تورم‌های اعمال شده قبلی در سه ماهه اول و دوم سال ۱۳۹۹ و پس از اعمال متغیرهای کیفیت و بهره وری نهایتا برای شرکت ایران خودرو به طور متوسط ۸/۲ درصد و برای شرکت سایپا به طور متوسط ۸/۹ درصد افزایش قیمت محاسبه گردید که با در نظر گرفتن بند ۱ فوق برای تمامی خودروهای مشمول دستورالعمل قیمت‌گذاری شورا، تا پایان شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می‌شود.

از سوی دیگر خبرگزاری صداوسیما به نقل یکی از اعضای این شورا، در توجیه افزایش قیمت خودروها که هرباره به دلیل افزایش نرخ ارز صورت می گرفت ولی امروز علی رغم کاهش نرخ ارز، چنین مصوبه ای اعلام شد، نوشت: فقط نرخ ارز در این موضوع دخیل نیست بلکه نرخ تورم ۶ ماهه دوم سال ۹۹ برای خودروسازان لحاظ شده و بر اساس آن قیمت خودرو‌ها افزایش یافته است.

بایستی دید مصوبه شبهه برانگیز شورای رقابت جلوی کاهش قیمت خودرو در روزهای اخیر را خواهد گرفت یا نه اما افزایش دستوری قیمت ها علی رغم واقعیات بازار اقدامی است که انتقادات زیادی را به همراه خواهد داشت.

منبع: جماران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  گران کن دیگه پول نداریم که بخرم ماشین بک میلیارد کن به درک انشالله کسانی که به مردم گرانفروشی میکنند خداوند کمر خانواده های آنان رابشکند

 • حسین ارسالی در

  خدا لعنت کند اعضای شورای رقابت را اینان درک درستی از جامعه ندارند مردم توان خرید آذوقه ندارن چه برسد به این قیمت های دستوری اگر شما هم پیام را نشر ندین خدا شما را به عذاب گرفتار کند

 • ناشناس ارسالی در

  این شورای کثیف رقابت مگر به بهانه افزایش قیمت دلار خودرو را گران نمیکرد چرا حالا که دلار از 32هزار تومان به 21رسیده باز خودرو گران میشود لعنت بر رئیس این شورا خدا انتقام مردم را از این مرد کثیف بگیرداین تصمیم باز همه چیز را در ایران گران میکند تنها خودرو نیست سازمان حمایت از مصرف کننده چرا سکوت کرده

 • ناشناس ارسالی در

  گربه را هر طور پرتاب کنی با پا زمین میاد

 • اریا ارسالی در

  حکومت کثیف. مردمی نالایق
  همه گرانی ها و بد بختی های بعد از انقلاب از اینگونه سران گرگ صفت منفعت طلب ناشی میشود

 • رضا ارسالی در

  شورای رقابت کارش شده افزایش قیمت.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه