ارسال به دیگران پرینت

نشانه هایی که می گویند رژیم گیاهخواری مناسب شما نیست

رژیم گیاهخواری در سال های اخیر رواج بیشتری یافته است، به همین دلیل ممکن است بسیاری در فکر روی آوردن به این رژیم باشند.

گرچه استفاده ی بیشتر از سبزیجات در رژیم غذایی خود معمولاً تصمیم خوبی است، اما در پیش گرفتن رژیم گیاهخواری با محدودیت هایی همراه است. و از آنجایی که ما در یک دنیای عمدتاً وگان زندگی نمی کنیم پیروی از رژیم گیاهخواری و در عین حال دریافت مواد مغذی ضروری می تواند کار دشواری باشد.

رژیم گیاهخواری اگر به درستی طراحی شده باشد می تواند حامی بزرگ ترین ورزشکاران تاریخ باشد اما نکته ی کلیدی همان طراحی درست است، امری که می تواند چالش برانگیز باشد.

اگر آمادگی این چالش را نداشته باشید، ممکن است رژیم گیاهخواری برایتان مناسب نباشد.

در ادامه از نشانه هایی خواهیم گفت که می گویند رژیم گیاهخواری برای شما مناسب نیست.

اگر رژیم غذایی تان متکی به مواد غذایی فرآوری شده باشد، از رژیم گیاهخواری فایده ای نخواهید برد

در رژیم گیاهخواری می توانید هر چیزی که از حیوانات تهیه نشده نباشد را بخورید. گرچه این امر به معنای حذف گوشت، تخم مرغ و لبنیات است، اما مواد غذایی غیر طبیعی یا فرآوری شده می توانند در رژیم گیاهخواری جا داشته باشند.

رژیم گیاهخواری شاید برای کسانی که اتکای زیادی به مواد غذایی فوق فرآوری شده دارند مناسب نباشد. تقریباً همه ی مواد غذایی تا حدی فرآوری شده هستند اما مواد غذایی که تغییرات زیادی روی آن ها صورت گرفته حاوی مقادیر فراوانی نمک، قند و چربی هستند و مواد مغذی ضروری اندکی در خود دارند.

حالا گزینه های مناسب بسیار بیشتری برای افراد گیاهخوار وجود دارد اما ممکن است با نوشابه و چیپس رژیم گیاهخواری گرفته باشید. این هم گیاهخواری است و حتی ممکن است روی بسته ی آن ها یک عنوان «گیاهی» هم وجود داشته باشد اما با این کار در معرض خطر کمبود مواد مغذی قرار خواهید گرفت.

منبع: روزیاتو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه