ارسال به دیگران پرینت

کی‌روش به تیم سابقش برنمی گردد | پیشنهاد سنگین سرمربی سابق ایران

سرمربی سابق تیم ملی ایران پیشنهاد سنگینی به فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی داده که این موضوع مورد موافقت این فدراسیون قرار نگرفت.

همشهری آنلاین ؛ کارلوس کی‌روش از او به عنوان گزینه اصلی هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی نام برده می‌شد با فدراسیون این کشور به توافق نرسید.

طبق گزارش سایت «ساندی ورلد» آفریقای جنوبی؛ پس از اینکه پیتسو موسیمانه و بنی مک‌کارتی از لیست کاندیداهای مدنظر فدراسیون آفریقای جنوبی کنار رفتند، کارلوس کی‌روش به عنوان گزینه اصلی کمیته فنی این فدراسیون برای هدایت بافانا بافانا انتخاب شد، کسی که قرار بود جانشین مولفی نتسکی شود که پس از ناکامی در رساندن تیم ملی آفریقای جنوبی به مرحله پایانی مسابقات جام ملت‌های آفریقا ۲۰۲۱ از سمت سرمربیگری این تیم اخراج شد.

بر اساس گزارش این سایت؛ در حالی که فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی می‌گوید در مورد کی‌روش پول مسئله نبوده است اما استخدام این مربی پرتغالی برای این فدراسیون خیلی گران تمام می‌شد چرا که او درخواست رقمی در حدود ۵۰ میلیون رند (در حدود ۳.۵ میلیون دلار) درخواست کرده بود. کی‌روش در سال ۲۰۱۷، زمانی که هنوز سرمربی تیم ملی ایران بود، پس از ابراز علاقه SAFA به استخدام او، درخواست دستمزد ۴۰ میلیون رندی (در حدود ۲.۸ میلیون دلار) داده بود.

یک عضو کمینه فنی فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی که نامش فاش نشده، در گفت‌وگو با «ساندی ورلد» گفت: حضور کی‌روش در تیم ملی آفریقای جنوبی تمام شده بود اما حالا (با پاسخ منفی او) به خانه او بازگشتیم. مطمئن نیستم که بعد از اینکه ما نام کی‌روش را برای سرمربیگری بافانا بافانا توصیه کردیم چه اتفاقی افتاد، اما آنچه که می‌توانم به شما بگویم این است که او دیگر نمی‌آید. حالا باید فوراً نشستی داشته باشیم و یک مربی جدید پیدا کنیم چون وقت با ما نیست. چند هفته دیگر مسابقات انتخابی جام جهانی آغاز می‌شود. امیدوارم مسئولان فدراسیون توضیح دهند که چرا کارلوس دیگر نمی‌آید.

یکی از اعضای فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی هم که نام او نیز م فاش نشده به همین سایت گفت: کی‌روش به دنبال کار نبوده و در دسترس نیست. هنوز هیچ مذاکره‌ای درباره مسائل مالی با او نشده بود، در واقع ما به آن مرحله نرسیدیم.

«ساندی ورلد» در پایان نوشت؛ دنی جوردان، رئیس SAFA بابت این موضوع بسیار ناراحت خواهد شد چون مشهور است که او طرفدار شدید کی‌روش است. یکی از دلایلی که کی‌روش را گزینه اصلی هدایت بافانا بافانا کرده بود، این بود که او در ژوهانسبورگ خانه دارد و یکی از دخترانش هم در کیپ‌تاون زندگی می‌کند.

این مربی پرتغالی بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی را برعهده داشت و این تیم را تا مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آفریقا و البته جام جهانی ۲۰۰۲ رساند.

 

منبع: همشهری
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه