خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

آقای وزیر! فعلا هند را بی‌خیال شوید و ایران را بچسبید

مصطفی داننده:

وزیر بهداشت ایران در نامه‌ای خطاب به همتای هندی خود نوشته است که « برای کمک به مهار کرونا در هند آمادگی داریم.» تصور می‌کردیم که تفکر مدیریت جهان با رفتن احمدی نژاد، رفته است اما به نظر می‌رسد دکتر نمکی، دست کمی از احمدی نژاد ندارد.

_همین الان وضعیت کرونا در ایران قرمز است و طبق آخرین آمار ارائه شده از سوی وزارت بهداشت طی 24 ساعت، 496 نفر جان خود را از دست داده‌اند. مردم از خود می‌پرسند بهتر نیست نمکی به جای کمک به هند، فکری به حال وضعیت قرمز خودمان کند.

_طبق گفته خود مسئولان وزارت بهداشت، تخت خالی در بسیاری از شهرها برای بستری شدن بیماران وجود ندارد، پس بهتر است اگر قرار به کمک است این کمک راهی شهرهای ایران شود تا شاهد مرگ و میرهای کرونایی نباشیم.

_نکته بعدی این است که حداقل در چندماه اخیر نمی‌توانیم نمره قبولی به وزارت بهداشت و ستادملی کرونا بدهیم. آنها وضعیت آبی بسیاری از شهرها را با سهل‌انگاری و آستان گرفتن به مردم، قرمز کردند. حالا همین دوستان می‌خواهند چه راهکاری به هندی‎‌ها ارائه بدهند؟

_به آنها بگویند که رفت و آمد شبانه را ممنوع کنید اما سفر رفتن آزاد باشد یا مردم می‌توانند نفس به نفس هم مترو سوار شوند یا در اتوبوس‌ها در کنار یکدیگر ازدیدن در و دیوار شهر لذت ببرند.

_همه ما می‌دانیم که وزارت بهداشت سخت ترین روزهای یک وزارت‌خانه در طول تاریخ ایران را تجربه می‌کند. می‌دانیم که کرونا دیو سرکشی است که با قطع یک سر، سه سر دیگر در می‌آورد اما اینگونه حرف زدن، راه رفتن روی اعصاب مردم است.

_وزیر بهداشت به مثابه آن مردی است مردی  که به دیگران توصیه می‌کرد با همسران خود بسازید و با آنها مهربان باشید اما در خانه خودش هر روز جنگ بود و دعوا یا به قول سعدی :«تو بر اوج فلک چه دانى چیست/که ندانى که در سرایت کیست»

_می‌دانید مثل چیست؟ بانکداری ما غرق در سود و بنگاه داری و نارضایتی مردم است اما رییس بانک مرکزی در نامه‌ای به بانکداران خارجی می‌گوید برای بهتر شدن کار خود از سیستم بانکداری ما استفاده کنید!

_نکته پایانی که باید خدمت وزیر بهداشت عرض کنم این است که اگر آمار ما به پایین‌ترین حد خود برسد و ما بتوانیم با سیستمی درست، کرونا را مدیریت کنیم اصلا احتیاجی به نوشتن نامه نیست و خود کشورها برای فهمیدن روش و به کار بردن آن، پشت در ایران صف می‌کشیند.

_برای یک بار هم که شده دست از شعار دادن برداریم و با عمل خود کیفیت‌مان را به جهان نشان بدهیم.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • شیوا فداپور ارسالی در

  عجبه یک نفرتون حرف حق و درست رو زد ، از شما ها بعید بود ، شما رسانه هایی که تو این چند سال یکبارم نشد با مردم باشید و حرف حق رو بزنید . ولی الان باورنکردنی بود که این حرفا رو زدید . بازم جای شکر داره .

 • ناشناس ارسالی در

  هند یک میلیارد وچهارصدهزارنفرهست تقریبا 17برابر ما یعنی ما نزدیک به 500نفرفوتی داریم 500رو 17برابر کنی چقد میشه درواقع هیچ کشوری به اندازه ی ما فوتی نداره هندهم حالا زیاد شده اما به نسبت جمعیتش هیچه

 • ناشناس ارسالی در

  میگن جنگ جهانی که شد ایران از18میلیون جمعیت 9میلیون باقی موند حالا کرونا تموم بشه معلوم نیست چندنفر باقی میمونه 80میلیون احتمالا 8میلیون شاید زنده بمونه انوقت ازکشورهای دیگه ادم وارد کنید برادران مون ازکشورهای دیگه خیلی هم عالی میشه

 • ناشناس ارسالی در

  كنترل بيماري در هركشوري از جهان؛كمك به ديگر كشورهاست اگر بيماري در هند طغيان كند مطمئناً آثار آن به ايران هم خواهد رسيد همانگونه در سوريه مي جنگيم تا در ايران نجنگيم بايد در هند با بيماري مقابله كنيم تا در ايران وادار به اين كار نشويم.

 • ناشناس ارسالی در

  کشور هند بیست برابر جمعیت ایران است اما امار کرونا کشور ابران نسبت به جمعیت خیلی ببشتر از هند است

 • علیرضا ارسالی در

  دکترنمکی خجالت هم خوب چیزیه توکه لالایی بلدی واسه خودت بخون.مرتیکه کمترحرف مفت بزن.

 • ناشناس ارسالی در

  می خواهی بری اونجا هم التماس کنی

 • ناشناس ارسالی در

  مسئولین ما توهم اداره دنیا را دارند . ظاهرا این بیماری مسری تر از کروناست .

 • دبیر اموزش و پرورش ارسالی در

  پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) فرمود :
  اِذا اَرادَالله بقومِِ خیراََ ،
  وَلَّی علیهم حُلَماءِ هم ،
  و قضی بینهم علمائهم ،
  و جعل المال فی سَمحائهم ؛
  و اذا اراد بقومِِ شرّاََ ،
  وَلَّی علیهم سُفهائهم ،
  و قضی بینهم جُهّالهم ،
  و جعل المال فی بُخلائهم .
  وقتی خداوند برای قومی نیکی خواهد ،
  خردمندان شان را بر آنها فرمانروا سازد ،
  و دانشمندان شان میان آنها قضاوت کنند ،
  و مال را به دست بخشندگان شان دهد ؛
  و وقتی برای قومی بدی خواهد ،
  سفیهان شان را بر آنها فرمانروا سازد ،
  و نادانان میان آنها قضاوت کنند ،
  و مال را به دست بخیلان شان دهد .

  💥 ملت ایران مشمول کدام اراده خداوند قرار گرفته است که در حالیکه آمار فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا در اسفند ۹۹ رو به کاهش بود ، با ایجاد صفهای طولانی مرغ و باز گذاشتن راه ها و اجازه انجام سفرهای بین شهری در ایام نوروز و نیز لغو نکردن پروازهای ورودی از ترکیه و لغو نکردن طرح ترافیک در تهران و در نتیجه ازدحام مسافر در مترو و خطوط بی آر تی ، موجب بالا رفتن آمار مرگ و میر و ابتلا به کرونا و قرمز شدن وضعیت در کل کشور شد ؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه