ارسال به دیگران پرینت

شهردار تهران: حاکمیت، شرایط را برای انتخاب بهترین‌ها فراهم کند

شهردار تهران گفت: اگر افرادی که موجه و سالم هستند و می‌توانند در اداره شهر کمک کنند، کاندیدا نشوند یا نامزد شوند و بعد رد صلاحیت شوند، شرایط را برای بنگاه‌داران فراهم کرده‌ایم؛ برای کسانی که می‌خواهند از سمت خود سوءاستفاده کنند، شرایط را فراهم کرده‌ایم.

به خرداد، ماه انتخابات نزدیک می‌شویم. ۲۸ خردادماه علاوه بر انتخابات ریاست‌جمهوری، رأی‌گیری برای انتخاب اعضای شورای ششم شهر تهران هم برگزار می‌شود. بعد از ثبت‌نام نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا، اکنون مرحله بررسی صلاحیت نامزدها در جریان است. انتخابات شوراهای شهر از نظر تأثیر مستقیم بر کیفیت زندگی مردم در محله‌ها و همچنین تغییرات فرهنگی، اجتماعی و معماری در سطح شهر، اهمیت زیادی دارد. 

مروری بر آنچه در سال‌های گذشته در کلانشهر تهران روی داد و تأثیرات بلندمدتی که از نظر محیط‌زیستی و رعایت یا عدم‌ رعایت قوانین و ضوابط شهری به‌دنبال داشت، اهمیت انتخابات شوراهای شهر را نشان می‌دهد.

پیروز حناچی، شهردار تهران در آستانه انتخابات شوراها،  درباره این موضوع گفت: ممکن است تجربیات شوراها در کل کشور مورد نقد قرار گیرد. این ناشی از بد بودن خرد جمعی برای اداره امور شهرها نیست. ناشی از مداخلات یا عدم‌ وجود سازوکارهایی است که کیفیت اعضای شورای شهر را بالا ببرد. 

وی افزود: باید افرادی انتخاب شوند که عصاره فضایل مردم محلی هستند، یعنی بهترین کسانی که در منطقه زندگی می‌کنند و نسبت به محیط زندگی حساسیت و تخصص دارند انتخاب شوند. به‌ گفته شهردار تهران، حاکمیت باید شرایطی را فراهم کند که چنین اتفاقی حادث شود.

اگر این اتفاق محقق نشود یعنی افرادی که موجه و سالم هستند و می‌توانند در اداره شهر کمک کنند، کاندیدا نشوند یا نامزد شوند و بعد رد صلاحیت شوند، شرایط را برای بنگاه‌داران فراهم کرده‌ایم؛ برای کسانی که می‌خواهند از سمت خود سوءاستفاده کنند شرایط را فراهم کرده‌ایم.  

شهردار تهران گفت: وقتی افراد صالح و متخصص نیایند و نباشند، عده‌ای دیگر می‌آیند. وقتی آمدند و در شورا اتفاقات بدی افتاد یا در شهرداری‌ها به‌واسطه حضور این افراد اتفاق بدی افتاد، باید خودمان را ملامت کنیم. ما وظیفه حاکمیتی داریم تا شرایط حضور بهترین‌ها در انتخابات و همچنین انتخاب‌شان را فراهم کنیم.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    یک جوری...... که اگر کسی رای ندهد میگین دلیلش کرونا بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه